Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

23. 05. 2018 17:22 | ISEO/TASR

Viviani vyhral špurt 17. etapy Gira, Yates si udržal náskok

Stredajšia etapa z Riva del Garda do Iseo s dĺžkou 155 km mala kopcovitý charakter.

Elia Viviani.
Elia Viviani. Foto: Profimedia.sk

Víťazom stredajšej 17. etapy 101. ročníka pretekov Giro d'Italia sa stal domáci cyklista Elia Viviani z tímu Quick-Step Floors časom 3:19:57 h. Brit Simon Yates prišiel do cieľa v hlavnom balíku a udržal si ružové tričko lídra celkového poradia o 56 sekúnd pred obhajcom Tomom Dumoulinom.

Stredajšia etapa z Riva del Garda do Iseo s dĺžkou 155 km mala kopcovitý charakter, záverečných 60 km sa však išlo prakticky po rovine. Po jedinej horskej prémii sa usadili na čele ôsmi silní vrchári, ktorí si vybudovali náskok 30 sekúnd, ale v zjazde sa za nimi vydali ďalší súperi.

Vedúca skupina sa neskôr zoštíhlila na štvoricu Poels, Sanchez, Hermans a De Marchi, ktorá si však dokázala vytvoriť len 20-sekundový náskok pred najľahšou časťou etapy a tak o víťazovi rozhodol hromadný záverečný špurt. V ňom mal najlepšiu pozíciu i najviac síl líder bodovacej súťaže Viviani pred Írom Samom Bennettom a domácim Niccolom Bonifaziom. Dosiahol už štvrtý triumf na tohtoročnom Gire, predtým uspel v druhej, tretej aj trinástej etape.

Komentáre ( 0)