Správy z vášho kraja:
25. 05. 2018 17:20 , článok bol aktualizovaný 25. 05. 2018 17:54 | BARDONECCHIA/TASR

Froome po nadľudskom výkone vyhral 19. etapu a zobral Yatesovi ružový dres

Simon Yates sa poriadne trápil a v celkovom poradí sa poriadne prepadol.

Chris Froome vyhral 19. etapu Giro d Italia.
Chris Froome vyhral 19. etapu Giro d Italia. Foto: TASR/AP

Víťazom piatkovej kráľovskej 19. etapy 101. ročníka cyklistických pretekov Giro d'Italia sa stal Christopher Froome z tímu Sky. Brit zvládol 184 kilometrov dlhú trasu z Venaria Reale do Bardonecchie v čase 5:12:26 h. Vďaka triumfu sa dostal aj na čelo celkového poradia pretekov a do sobotňajšej etapy pôjde v ružovom drese. Druhý skončil Ekvádorčan Richard Carapaz z tímu Movistar, tretie miesto si vybojoval Francúz Thibaut Pinot z FDJ.

Etapa mala 184 ostrých kilometrov, počas ktorých museli pretekári vystúpať až 5195 metrov aj cez legendárne kopce Colle delle Finestre a Sestriere. V etape sa spočiatku držal pelotón pohromade, tempo bolo najmä zásluhou tímu Sky vysoké. Jeho členovia urobili obrovský kus práce na Colle delle Finestre, keď sa na čele usadili adepti na etapové i celkové víťazstvo, ale v prvom rade tam nechýbal Froome. Ten sa už 80 kilometrov pred cieľom dostal do úniku, ktorý napokon dotiahol do konca. Veľkú snahu ukrojiť čo najmenej z náskoku Frooma mal najmä Tom Dumoulin, ktorý vyvinul v stíhacej jazde najviac síl, ale do cieľa napokon prišiel s mankom troch minút a 23 sekúnd na 5. mieste. S veľkou stratou prišiel do cieľa vedúci pretekár po 19. etapách Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott.

"Nikdy som nenastúpil takto ďaleko pred cieľom. Pre náš tím je to výnimočná chvíľa, ďakujem mu. Nečakal som takýto priebeh, perfektne nám vyšlo prvé stúpanie i situácia pred cieľom. Povedal som si teraz, alebo nikdy. Ale ešte nie je koniec, ťažký deň nás čaká aj zajtra," povedal víťaz etapy v prvom rozhovore pre televíznu stanicu Eurosport.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?