11. 06. 2015 09:28 | BORČICE/Michal Bujna

Dedinský zázrak! Mäsiari z Borčíc sa prekopali aj s legionármi do II. ligy

Všetci futbalisti sa už teraz sa tešia, že budú hrať proti Košiciach alebo Banskej Bystrici.

Futbalisti z Borčíc oslavujú postup do II. ligy.
Futbalisti z Borčíc oslavujú postup do II. ligy. Foto: TV Markíza

Mäsiari z malej obce Borčice neďaleko Dubnice nad Váhom valcujú. Ako amatéri postúpili už do druhej najvyššej futbalovej súťaže. Chodia pritom každý deň do práce. Teraz sa im podarilo presláviť dedinu s päťsto obyvateľmi.

Výhra s Topoľčanmi pred posledným kolom znamenala nedostižný štvorbodový náskok. Z dvadsaťdvačlenného kádra je až 19 mäsiarov.

Kapitán FK Iskra Borčice Jozef Decký vo fabrike pracuje na expedícii a na príjme mäsa, Iný spoluhráč zase balí mäso a Srb Miloš Plavšič pri kartónoch.

Chalani prezradili, že sa lepšie cítia v robote. „A som im chcel dať voľno, nechceli. Oni idú do roboty. Neviem, či tu chodia robiť alebo na liečenie," povedal starosta, majiteľ klubu a podniku Anton Fabuš. Chalanom platí len za prácu, nie za výkony na ihrisku.

Robota je prvoradá. Až potom je futbal. Z čoho by sme to uživili?

Zápasy hrajú v sobotu a pokojne sa stane, že v nedeľu musia ísť do práce. No na novú sezónu sa už tešia. Zahrajú si aj proti druhému najväčšiemu mestu na Slovensku Košiciam, či Nitre a Banskej Bystrici.

„To je taký možno aj historický úspech, že také na Slovensku sa možno ani nestalo, že taká malá dedina zahrá druhú ligu, že má takých skúsených hráčov a také dobré mužstvo," povedal jeden z legionárov Plavšič.

S účasťou v druhej lige sa nechcú uspokojiť. Ak by postúpili do najvyššej súťaže medzi tými ako Trnava, Slovan, či Žilina, určite by to bol svetový unikát.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal