20. 03. 2017 12:06 | MONCHENGLADBACH/TASR

Bénesa po premiére chválil tréner, Slovákovi bude debut pripomínať suvenír

Slovenský legionár nastúpil na ihrisko v 81. minúte.

László Bénes v drese Borussie Monchengladbach.
László Bénes v drese Borussie Monchengladbach. Foto: Profimedia.sk

Talentovaný slovenský futbalista László Bénes si v nedeľu odkrútil bundesligový debut a nie hocijaký. Súperom Borussie Mönchengladbach bol totiž úradujúci majster nemecký majster Bayern Mníchov. Hoci slovenský stredopoliar nastúpil na ihrisko až v 81. minúte, na trénera Borussie Dietera Heckinga spravil dobrý dojem.

"László odohral proti Bayernu iba pár minút, no z jeho výkonu som mal dobrý pocit. Som rád, že mal možnosť okúsiť na vlastnej koži bundesligovú atmosféru, navyše proti Bayernu. Pôvodne som uvažoval, že ho zaradím do základnej jedenástky, napokon som sa však rozhodol pre iný variant a šancu dostal až v závere stretnutia," povedal Hecking pre nemecké médiá.

Po skončení zápasu s Bayernom sa Bénes pred vstupom do šatne Borussie stretol s Thiagom Alcantarom a navrhol mu, aby si vymenili dresy. Španielsky stredopoliar súhlasil a tak Bénesovi zostane na bundesligovú premiéru pekný suvenír. Bývalý hráč MŠK Žilina sa po návrate z Nemecka bude hlásiť trénerovi slovenskej dvadsaťjednotky Pavlovi Hapalovi. Jeho tím čakajú prípravné duely s Českom (24. marca v Karvinej) a Srbskom (28. marca v Senci).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?