13. 06. 2017 12:23 | KOŠICE/ kc

FC VSS Košice zmizne z futbalovej mapy, majiteľ klubu povedal dosť

Prezident klubu neprihlásil ani jedno zo svojich mládežníckych celkov do súťaží, v ktorých pôsobili v uplynulej sezóne.

Hráči VSS Košice sa radujú z gólu.
Hráči VSS Košice sa radujú z gólu. Foto: Korzár/Judita Čermáková

Košice sa najvyššej futbalovej súťaže tak skoro nedočkajú. Do uplynutia záverečného termínu odovzdania prihlášky do Fortuna ligy zostáva už len niekoľko hodín a signály z klubu nenaznačujú nič dobré. Za všetkým opäť treba hľadať peniaze. Klub totiž nedokáže zabezpečiť infraštruktúru ani financie na chod tímu v najvyššej futbalovej súťaži. Informoval o tom portál kosicednes.sk.

Zdroj: Faceboook/FC VSS Košice

Podľa informácií Korzára sa tento klub nielenže neprihlásil do najvyššej súťaže, ale končí v ňom aj celý mládežnícky futbal. Prezident klubu Blažej Podolák totiž neprihlásil ani jedno zo svojich mládežníckych celkov do súťaží, v ktorých pôsobili v uplynulej sezóne. A to aj napriek tomu, že podľa zmluvy s mestom na nich ročne dostával 300-tisíc eur.

Dôvodom má byť podľa Korzára to, že do futbalu už nechce dávať žiadne financie a sponzori sa do klubu vôbec nehrnuli. VSS sa má k vzniknutej situácii oficiálne vyjadriť v utorok večer.

„Verím, že košický futbal sa posunie nahor. Po rokoch sa to už musí obrátiť správnym smerom," povedal pred vyše dvoma týždňami s nádejou v hlase dlhoročný hráč klubu, 37-ročný Peter Šinglár.

Realita je však iná. VSS Košice mali ako víťaz druhej najvyššej súťaže právo na účasť vo Fortuna Lige, no vedenie klubu nedokáže splniť licenčné podmienky. Únii ligových klubov tak nezostáva nič iné, ako po uplynutí termínu ponúknuť miestenku do najvyššej súťaže druhému tímu tabuľky DOXXbet ligy v sezóne 2016/2017, čiže Nitre.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?