28. 06. 2017 17:48 | VARŠAVA/TASR

Ján Mucha sa vracia do poľskej Ekstraklasy

Najvyššiu poľskú súťaž si vyskúšal v rokoch 2005 - 2010.

Brankár Slovana Ján Mucha si zapcháva uši po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou.
Brankár Slovana Ján Mucha si zapcháva uši po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou. Foto: TASR

Slovenský futbalový brankár Ján Mucha sa vracia do poľskej Ekstraklasy, v stredu by mal podpísať kontrakt s klubom Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Informuje o tom portál przegladsportowy.pl.

Tridsaťštyriročný bývalý reprezentant absolvoval v Nieciecze lekárske testy a po nich by mal spečatiť kontrakt. V uplynulej sezóne obliekal dres ŠK Slovan Bratislava, s ním však pred pár ďnami rozviazal zmluvu. V drese "belasých" strávil dva ročníky, počas ktorých odchytal dokopy 65 zápasov. Slovanu pomohol v nedávno skončenej sezóne k zisku Slovenského pohára.

Najvyššiu poľskú súťaž si vyskúšal v rokoch 2005 - 2010. Do Legie Varšava prišiel z MŠK Žilina. V klube z hlavného mesta odchytal dokopy 119 zápasov a v 60 si udržal čisté konto. S Legiou vyhral poľskú ligu, pohár i Superpohár. V júli 2010 po ňom siahol anglický Everton, kde však nedostával veľa príležitostí a tak v sezóne 2013/14 zamieril do ruskej Samary. Následne hosťoval v Arsenale Tula a od roku 2015 bol hráč Slovana. V slovenskom drese odohral 46 duelov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal