05. 09. 2017 10:02 | LONDÝN/TASR, kc

Komu ukázal Dele Alli prostredník po zrážke so Škrtelom? Angličan tvrdí, že spoluhráčovi

Dele Alli sa snažil celú situáciu vysvetliť na svojom twitterovom profile, ale nebolo to veľmi presvedčivé.

Dele Alli ukazuje neslušné gesto smerom k rozhodcovi.
Dele Alli ukazuje neslušné gesto smerom k rozhodcovi. Foto: reprofoto: YouTube/ Sports Channel Billy

Pondelňajší triumf Anglicka nad Slovenskom sa nezaobišiel bez zatieňujúcich okamihov. Do Wembley oficiálne dorazilo 67.823 divákov, čo bola najnižšia návšteva na domácom stretnutí Anglicka na tomto štadióne za tri roky.

V predchádzajúcom kole na Malte, kde Angličania uspeli 4:0, fanúšikovia odchádzali už dlho pred záverečným hvizdom a na adresu trénera i hráčov niekedy nemilo pokrikovali. Southgate im aj tak poďakoval: "Podľa mňa zohralo obecenstvo podstatnú úlohu, lebo sa za nás postavilo, keď sme ho potrebovali."

Opakované televízne zábery zase odhalili, ako Dele Alli ukázal v 77. minúte prostredník smerom k rozhodcovi. Podľa Southgatea tým však nezareagoval na verdikt francúzskeho hlavného rozhodcu Clementa Turpina, ktorý neodpískal priamy kop, ale komunikoval tak so spoluhráčom Kyleom Walkerom. "Nevidel som to, ale majú zvláštny spôsob komunikácie. Dele urobil to gesto smerom ku Kyleovi," uviedol anglický kouč.


Dele Alli sa snažil celú situáciu vysvetliť na svojom twitterovom profile, ale nebolo to veľmi presvedčivé.

Zdroj: Twitter/ Dele (dele_official

Alli sa už v minulosti prejavil na ihrisku ako horúca hlava. Vynechá prvé tri zápasy Tottenhamu Hotspur v skupinovej časti Ligy majstrov, musí si totiž odpykať dištanc za nebezpečný zákrok na červenú kartu proti belgickému Gentu v minulej sezóne Európskej ligy. "Zrejme to odvádza pozornosť od jeho najlepšieho reprezentačného výkonu, odkedy som na lavičke. Dúfam, že sa budeme rozprávať radšej o tom," dodal Southgate.

Alliho gesto si podľa všetkého nevšimol ani jeden z rozhodcov, v prípade, že by sa o tom zmienili v zápise zo zápasu, mladému Angličanovi by od UEFA hrozil trest.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?