03. 10. 2017 14:32 | ŠAMORÍN/TASR

Hamšík na prahu významnej méty, Karhanovi už nebude smutno

Dôležitý zápas proti Škótsku bude mať pre najlepšieho futbalistu Slovenska špeciálnu príchuť.

Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred zápasom kvalifikácie MS 2018 vo futbale Malta – Slovensko.
Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred zápasom kvalifikácie MS 2018 vo futbale Malta – Slovensko. Foto: TASR

Slovenský futbalista Marek Hamšík môže už vo štvrtkovom stretnutí kvalifikácie MS 2018 v Škótsku zavŕšiť stovku reprezentačných štartov. Momentálne ich má na konte 99, strelil v nich 21 gólov. Najcennejší dres si oblieka viac než desaťročie, debutoval 7. februára 2007 v prípravnom zápase proti Poľsku (2:2).

"Bolo to asi nejakých desať minút. Už je to asi desať rokov dozadu, takže už toho času ubehlo a som rád, že som sa dostal tam, kde som. Mal som devätnásť rokov, bol som taký roztrasený možno, ale už sa nepamätám. Teší ma, že som sa dostal k stovke, je to pekné číslo, snáď to bude ešte o niečo viac," povedal 30-ročný stredopoliar, ktorý sa blíži aj k rekordérovi v počte vystúpení v národnom tíme. Miroslav Karhan ich nazbieral 107. "Určite bol jeden zo vzorov, keď som prišiel do reprezentácie. Hral dlhé roky v zahraničí, takže sme sa mali od koho učiť," uviedol Hamšík na margo Karhana.

Hamšík zažil za obdobie, počas ktorého patrí k oporám v slovenských farbách, aj dve vrcholné podujatia. Zúčastnil sa na záverečných turnajoch majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016. Nie je preto žiaden nováčik v dueloch, v ktorých ide o veľa, tak ako pôjde v predposlednom súboji zverencov Jána Kozáka v kvalifikačnej F-skupine. "Už sme dlho pokope, odohrali sme plno zápasov. Mentálne sme prichystaní, dúfam, že nesklameme a potešíme fanúšikov, ktorí prídu do Škótska."

Slováci zdolali Škótov v domácej konfrontácii presvedčivo 3:0. Sila protivníka však odvtedy narástla, nasledovala síce ešte prehra rovnakým pomerom s Anglickom, ale potom už tri víťazstvá a jedna remíza. Škótsko má štrnásť bodov rovnako ako Slovinsko, Slovensko je na tom pred záverečným dvojzápasom o bod lepšie. "Určite to bude o niečom inom. Po našom zápase sa škótska reprezentácia troška zmenila, vymenili tam nejakých hráčov a dostavili sa im výsledky. Rozhodne to bude veľmi nepríjemný súper, nebude to ako v Trnave," dodal Hamšík.

Ten je stálica v reprezentačnom strede poľa, 22-ročný Stanislav Lobotka zasa priniesol čerstvú krv. Výkony z dvadsaťjednotky si preniesol aj do národného A-mužstva a pri septembrovej prehre 1:2 v Anglicku sa dokonca presadil strelecky. "Škóti budú podobní ako Angličania, možno nie takí silní na lopte, ale zato bojovnejší a budú viac drieť. Budú sa hádzať do striel, pôjdu do súbojov, do ktorých by v prípravných zápasoch nešli. Pôjde im o všetko rovnako ako nám, takže to bude ťažký zápas," povedal stredopoliar španielskej Celty Vigo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?