Správy z vášho kraja:
08. 11. 2017 12:50 , článok bol aktualizovaný 08. 11. 2017 13:03 | MADRID/Robert Ďurkáč

FOTO: Na MS 2018 budú hrať viaceré tímy v retrodresoch, zapíšu sa tak do histórie

Veľkú kontroverziu vyvolali farby Španielska.

Kontroverzné dresy Španielov pre MS 2018, na ktorých je modrá farba.
Kontroverzné dresy Španielov pre MS 2018, na ktorých je modrá farba. Foto: TASR/AP

Budúcoročný svetový šampionát vo futbale sa, ako to vyzerá, zapíše do dejín tohto športu aj niečím výnimočným. Viacero účastníkov nastúpi na ruských trávnikoch v špeciálnych retrodresoch.

Svetlo sveta už uzreli snímky dresov Španielska, Nemecka, Argentíny, Belgicka, Mexika, Kolumbie, ale aj usporiadateľského Ruska. Všetky tieto futbalové veľmoci sa vrátili v čase a rozhodli sa oživiť spomienky svojich priaznivcov. Informácie priniesol portál bbc.co.uk .

Obhajcovia titulu Nemci budú chcieť nadviazať na úspešné účinkovanie spred troch rokov v Brazílii sériou dresov z roku 1990, v ktorej dokázali v Taliansku získať v poradí tretí titul majstrov sveta.

Zdroj: Twitter/Sporting Index

Zdroj: Twitter/B/R Football

 

Kúsok z histórie aplikovali aj Mexičania, ktorý po dlhoročných odvážnych dresoch uprednostnili konzervatívnejšiu cestu, podobnú dresom pre domáce zápasy z rokov 1993 a 1995.

Zdroj: Twitter/B/R Football

Tridsaťročné výročie olympijského zlata si ruskí priaznivci budú môcť pripomenúť špeciálnou edíciou dresov, ktoré sa nápadne podobajú na tie zo Soulu. V Južnej Kórei sa mužský kolektív ešte pod Sovietskym zväzom radoval z najcennejšieho kovu.

Zdroj: Twitter/B/R Football


Zdroj: Twitter/Olympik Russia

Belgický výber nastúpi v dresoch s motívmi, ktoré sa vynímali na hrudiach hráčov na európskom šampionáte 1984.

Zdroj: Twitter/badib

Partia okolo Lionela Messiho sa predstaví v podobných dresoch, v akých jeho Argentína naposledy triumfovala v Copa América. O rok od tohto momentu uplynie štvrťstoročie.

Zdroj: Twitter/elimperiodeldeporte

Ducha MS 1990 si chcú prinavrátiť Kolumbijčania, ktorí sa v Taliansku na čele s legendárnym vlasáčom Carlosom Valderramom prebojovali až do osemfinále. Vo veľmi podobných dresoch tak uvidíme hviezdy ako Jamesa Rodrígueza, Juana Cuadrada či Radamela Falcaa.

Zdroj: Twitter/James Rodríguez

Zdroj: Twitter/Falso 9

Najväčšiu kontroverziu vyvolali snímky dresov Španielska. "La Furia Roja". Hráči by mali ruský turnaj odohrať v sérii z roku 1994, v ktorej sa predstavili dnes úspešní tréneri Pep Guardiola či Luis Enrique.

Zdroj: Twitter/myfootballfactory

Diskutabilné sú však farby, keďže popri tradičnej červenej a žltej sa objavila aj fialová, používaná v rokoch 1931-1939 počas Druhej španielskej republiky. Tento historický úsek je pre Španielov negatívny, keďže v krajine panoval chaos a vypukla občianska vojna, ukončená až vzoprením sa armády proti vláde.

Zdroj: Twitter/FIFA World Cup

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?