Správy z vášho kraja:
28. 12. 2017 13:13 | LIVERPOOL/TASR

Sú zúfalí, kriticky hovorí o novej posile Liverpoolu legendárny Alan Shearer

Holandský bek sa stane najdrahším obrancom histórie.

Virgil van Dijk na archívnej snímke.
Virgil van Dijk na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Bývalý anglický futbalový reprezentant Alan Shearer skritizoval výšku prestupovej sumy, ktorú zaplatí FC Liverpool konkurenčnému FC Southampton za Virgila van Dijka.

Dvadsaťšesťročný Holanďan sa stane v januári najdrahším obrancom v histórii, čiastka za jeho prestup môže narásť až na 75 miliónov britských libier.


Zdroj: Facebook/Liverpool FC

"Nie je toľko hoden. Je jasné, že Liverpool ho zúfalo potreboval. Southampton si mohol nahodiť cenu, akú chcel," povedal Shearer pre BBC Sport. "Ako sme v tejto sezóne mohli už niekoľkokrát vidieť, Liverpool nutne potrebuje pomoc v strede obrany. Virgil je kvalitný stopér, ale za 75 miliónov? Nie, takú nemá cenu, v žiadnom prípade. Keď sa Liverpool pokúsi získať brankára, ktorého takisto zúfalo potrebuje, príde k podobnej situácii," predpovedá bývalý útočník Southamptonu. Shearer okrem toho obliekal aj dresy Blackburnu Rovers a Newcastlu United.

Alan Shearer na archívnej snímke.
Alan Shearer na archívnej snímke. Foto: TASR/AP
 

"The Reds" sa snažili získať van Dijka dlhší čas, no dohodu so Southamptonom sa im podarilo spečatiť až v závere roka. Reprezentant "oranjes" sa presťahuje na Anfield Road v januárovom prestupovom období. V tíme "svätcov" pôsobil od 1. septembra 2015.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?