09. 02. 2018 23:15 | RÍM/TASR

Inter zdolal Bolognu a v tabuľke sa posunul na tretie miesto

Uťali tiež nepríjemnú sériu ôsmich zápasov bez víťazstva.

Gonzalo Higuain sa raduje so spoluhráčmi po góle do siete Sassuola.
Gonzalo Higuain sa raduje so spoluhráčmi po góle do siete Sassuola. Foto: Alessandro Di Marco/ANSA via AP

V nedeľnom stretnutí 24. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Interu Miláno nad Bolognou 2:1 a z tretej priečky tabuľky vytlačili Lazio Rím. Uťali tiež nepríjemnú sériu ôsmich zápasov bez víťazstva.

Domáci v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom sa dostali do vedenia už v 2. minúte, keď loptu poslal k vzdialenejšej žrdi Eder Martins. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 25. minúte zásluhou Rodriga Palacia. V druhom dejstve potešil divákov na štadióne Giuseppeho Meazzu Francúz Yann Karamoh, ktorý tvrdou strelou zabezpečil pre Inter tri body.

Futbalisti Sassuola remizovali s Cagliari 0:0.

Fiorentina - Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 56. Bernardeschi, 86. Higuain

U.S. Sassuolo Calcio - Cagliari Calcio 0:0

Inter Miláno - FC Bologna 1909 2:1 (1:1)
Góly: 2. Martins, 63. Karamoh - 25. Palacio, ČK: 68. M'baye, 90.+4 Masina (obaja Bologna)