Real zdolal v šlágri PSG, päťgólový koncert Liverpoolu

Obhajca trofeje prehrával s francúzskym vicemajstrom.

Hráč Realu Madrid Nacho v súboji o loptu s Neymarom z PSG.
Hráč Realu Madrid Nacho v súboji o loptu s Neymarom z PSG. Foto: AP Photo/Paul White

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšom úvodnom osemifinálovom súboji Ligy majstrov 2017/2018 nad Parížom Saint-Germain 3:1. Obhajca a rekordný 12-násobný držiteľ európskej klubovej trofeje číslo jeden prehrával s francúzskym vicemajstrom, ďalším horúcim ašpirantom na celkový triumf, po góle Adriena Rabiota z 33. minúty.

Tesne pred odchodom do šatní sa o vyrovnávajúci zásah domáceho tímu postaral z jedenástky Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník potvrdil povesť rozdielového hráča a v 83. minúte poslal "biely balet" do vedenia, ktoré o tri minúty prikrášlil Marcelo.

Real Madrid - Paríž Saint-Germain

Prvá vážna príležitosť v šlágri na Štadióne Santiaga Bernabeua patrila v 3. minúte Ronaldovi, ktorého krížna strela minula pravú žrď brány PSG. Gólom sa neskončila ani sólová akcia Marcela a následný technický obstrel Kroosa vo chvíľach, keď Real poriadne zatápal súperovi. Na opačnej strane sa Berchiche ulakomil na strelu, hoci mohol prihrať Cavanimu do výhodnejšej pozície.

Hráč Realu Madrid Marcelo.
Hráč Realu Madrid Marcelo. Foto: AP Photo/Francisco Seco

V 26. minúte sa Ronaldo oprel do lopty z priameho kopu z výhodnej pozície spoza šestnástky, ale poslal ju nad. Ťahúň domácej ofenzívy neuspel ani v sólonájazde na Areolu, ktorého trafil do tváre. Paríž udrel nečakane v 33. minúte po akcii Mbappeho, ktorý potiahol loptu po pravom krídle, Neymar ju "sklepol" pre Rabiota a ten nemal problém z ideálnej pozície otvoriť skóre - 0:1. Real mal viac z hry, ale v koncovke sa dlho trápil.

Až na konci prvého polčasu ho vykúpil Ronaldo, ktorý premenil jednástku po faule Lo Celsa na Kroosa - 1:1.

Hostia mohli ísť krátko po zmene strán do vedenia, ale Mbappeho v dobrej pozícii vychytal Navas. Real sa nevedel dostať do tempa, nepomohol mu ani príchod Balea, navyše si musel dávať pozor na rýchle kontry súpera. Z nich Neymar ani Mbappe neskórovali a Paríž pykal. Opäť bol pri tom Ronaldo, ktorý dopravil Areolom vyrazenú loptu do siete - 2:1. Paríž nezvládol záver duelu, po ďalšej diere v obrane skóroval Marcelo a vďaka jeho gólu pôjdu Madridčania do odvety vo výrazne lepšej pozícii.

FC Porto - FC Liverpool

V druhom stredajšom súboji FC Liverpool zvalcoval FC Porto na súperovom ihrisku 5:0 a je de facto istým štvrťfinalistom. Portugalskému klubu sa nepodarilo zdolať "The Reds" na medzinárodnej scéne ani na piaty pokus. Portu podlomili kolená zlepené góly Sadia Maneho v 25. minúte a Mohameda Salaha, ktoré padli po hrubých chybách a pasivite domácej defenzívy.

Vpravo hráč Porta Jesus Corona v súboji s loptou s hráčom Liverpoolu Sadio Maneom. Foto: AP Photo/Luis Vieira

V 53. minúte Mane poslal hostí už do trojgólového trháku, keď zakončil rýchlu brejkovú situáciu. Na 4:0 zvýšil Roberto Firmino, účet uzavrel autor hetriku Mane.
Odvety sú na programe 6. marca v parížskom Parku princov a na Anfield Road.

Liga majstrov - 1. zápasy osemfinále:

Real Madrid - Paríž Saint-Germain 3:1 (1:1)
Góly: 45. a 83. Ronaldo (prvý z 11 m), 86. Marcelo - 33. Rabiot. Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ŽK: Isco, Nacho - Neymar, Lo Celso, Rabiot, Meunier
Real: Navas - Nacho, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Kroos, Casemiro (79. Vazquez) - Isco (79. Asensio), Benzema (68. Bale), Ronaldo
PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Lo Celso (84. Draxler), Rabiot - Mbappe, Cavani (66. Meunier), Neymar

FC Porto - FC Liverpool 0:5 (0:2)
Góly: 25., 53. a 85. Mane, 29. Salah, 70. Firmino. Rozhodoval: Orsato (Tal.), bez kariet
Porto: Jose Sa - Pereira, Reyes, Marcano, Telles - Sergio Oliveira, Herrera - Marega, Otavio (46. Corona), Brahimi (62. Majeed) - Soares (74. Paciencia)
Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (79. Gomez), Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson (75. Matip), Wijnaldum - Salah, Firmino (80. Ings), Mane