20. 02. 2018 19:24 | VIGO/TASR

Lobotka a Celta Vigo sa dohodli na predĺžení kontraktu, navýšila sa aj výkupná suma

Do Celty prišiel minulý rok v júli z dánskeho FC Nordsjaelland.

Stanislav Lobotka pred zrazom reprezentácie.
Stanislav Lobotka pred zrazom reprezentácie. Foto: TASR

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka predĺžil o ďalší rok zmluvu so španielskym futbalovým klubom Celta Vigo. Nový kontrakt platí do júna 2023. Súčasťou novej zmluvy je aj navýšenie výkupnej klauzuly z 35 na 50 miliónov eur. 

O novej zmluve medzi galícijským účastníkom Primera division a 23-ročným stredopoliarom informoval klubový web. Lobotka odohral za Celtu zatiaľ 24 ligových zápasov a svojimi výkonmi zaujal, o čom svedčí aj interes talianskeho giganta Interu Miláno o jeho služby.

"Som veľmi šťastný, že sme sa dohodli na novej zmluve. Mám rád mesto Vigo a aj klub a ľudí, ktorí v ňom pracujú. Keď som prišiel, tak to bolo pre mňa všetko nové. Spoluhráči mi však veľmi pomohli, dobre vychádzam aj s trénerom a realizačným tímom a cítim sa tu skvele," tvrdí slovenský reprezentant.

"Snažím sa v každom zápase pomôcť tímu. Máme dobrý káder a našim cieľom je vybojovať si miestenku do Európskej ligy pre budúcu sezónu. Čakajú nás ešte náročné zápasy proti Atletiku, Realu a Barcelone, ale vieme, že dokážeme hrať proti hocikomu a verím, že sa nám podarí to, čo chceme," povedal Lobotka v reportáži pre rccelta.es.

Slovenský reprezentant prišiel do Celty minulý rok v júli za približne 5 miliónov eur z dánskeho FC Nordsjaelland, kde predtým strávil dve sezóny. Od januára tohto roku je hráčom Celty aj slovenský obranca Róbert Mazáň.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?