Správy z vášho kraja:
16. 05. 2018 14:24 | LONDÝN/TASR

West Ham aj Everton odvolali trénerov. Moyes ani Allardyce nepresvedčili fanúšikov

Allardyce vydržal na trénerskej stoličke iba pol roka.

David Moyes (otočený chrbtom) a Sam Allardyce..jpg
David Moyes (otočený chrbtom) a Sam Allardyce..jpg

Vedenie anglického futbalového klubu West Ham United v stredu ukončilo spoluprácu s trénerom Davidom Moyesom. Meno nového kouča by malo byť známe v priebehu desiatich dní. Moyesovi nepomohlo ani to, že udržal "kladivárov" v Premier League a skončil s nimi na 13. mieste tabuľky.

"Pri analýze uplynulej sezóny sme dospeli k rozhodnutiu, že je potrebné, aby sa klub začal uberať iným smerom. Chceme angažovať trénera najvyššieho kalibru," citovala agentúra AP spoluprezidenta West Hamu Davida Sullivana. Moyes prišiel do WHU vlani v novembri a mal platný kontrakt do konca sezóny.

Allardyce už nie je tréner Evertonu

Futbalový tréner Sam Allardyce opustil v stredu lavičku anglického klubu FC Everton. V uplynulej sezóne ho doviedol k ôsmemu miestu v najvyššej súťaži, mužstvo prebral v novembri po Ronaldovi Koemanovi na trinástej priečke.

Šesťdesiattriročný Allardyce mal platný kontrakt do júna 2019, no spolupráca sa skončila už po necelých siedmich mesiacoch. Napriek zlepšeným výsledkom sa herný štýl Evertonu pod jeho trénerským vedením nepozdával viacerým fanúšikom.

"Ďakujeme Samovi za všetko, čo odviedol pre náš klub. Prišiel v neľahkých časoch a zastabilizoval nás. Z dlhodobého hľadiska sme sa však rozhodli vymenovať v lete nového kouča," uviedol na oficiálnej stránke Denise Barrett-Baxendale, ktorý bude o 1. júna šéfom exekutívy.

Allardyce koučoval v minulosti na klubovej úrovni Blackpool, Notts County, Bolton, Newcastle, Blackburn, West Ham, Sunderland či Crystal Palace. V roku 2016 bol krátko kormidelník anglickej reprezentácie, ale z funkcie sa porúčal po jedinom zápase (víťazstvo 1:0 na Slovensku v kvalifikácii MS 2018, pozn.) pre obvinenie z korupcie. Tento týždeň ho uviedli do trénerskej Siene slávy anglického futbalu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?