17. 05. 2018 12:14 | TURÍN/TASR

Legendárny Buffon ohlásil koniec v Juventuse, chce si vyskúšať zahraničnú ligu

Ikona talianskeho futbalu strávila v Juventuse 18 sezón.

Gianluigi Buffon.
Gianluigi Buffon. Foto: TASR/AP

Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon odchádza z Juventusu Turín. Štyridsaťročný kapitán sériového šampióna to oznámil vo štvrtok s tým, že v kariére bude pokračovať mimo svojej vlasti. Pôvodne zamýšľal úplne zavesiť rukavice na klinec, rozhodol sa však reflektovať na zatiaľ nešpecifikovanú ponuku zo zahraničia.

Posledný zápas v drese "starej dámy" ho čaká v sobotu proti Hellasu Verona v rámci záverečného 34. kola Serie A. "Dostal som sa do tohto bodu a som plný emócií. Zároveň však cítim obrovskú radosť. Vnímal som, že ma v Juventuse veľa ľudí milovalo. Vždy som bojoval o ich priazeň a snažil sa vydať zo seba maximum. V sobotu odchytám môj posledný zápas za Juventus a myslím, že to je najlepšia cesta, ako ukončiť toto krásne dobrodružstvo. Lúčim sa ziskom titulu a Coppa Italia. Ešte pred pár dňami som bol presvedčený, že končím úplne. Prišla však nová zaujímavá ponuka," citovala Buffona agentúra dpa.

Reprezentačnú kariéru uzavrie "Gigi" 4. júna v prípravnom zápase v Turíne proti Holandsku. V roku 2006 prispel k zisku titulu majstra sveta pre "squadru azzurru", v roku 2012 stroskotalo Taliansko až vo finále EURO na Španielsku.

Charizmatický brankár odštartoval svoju úspešnú kariéru v roku 1995 v Parme, s ktorou získal Pohár UEFA (1999). Od roku 2001 nepretržite až doteraz pôsobil v Juventuse, s ktorým bol jedenásťkrát majster Talianska a štyrikrát vyhral Taliansky pohár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?