Správy z vášho kraja:
10. 07. 2018 17:57 , článok bol aktualizovaný 10. 07. 2018 18:52 | TURÍN/Robert Ďurkáč

Prestup roka je na svete. Ronaldo sa za kráľovské peniaze upísal Juventusu

V Reale Madrid strávil deväť sezón.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid sa raduje z víťazného gólu.
Cristiano Ronaldo z Realu Madrid sa raduje z víťazného gólu. Foto: TASR/AP

Portugalský futbalový fenomén Cristiano Ronaldo sa definítivne stal hráčom Juventusu Turín. Rodák z Funchalu tak po deviatich rokoch opúšťa madridský Real, kam v lete 2009 prestúpil za vtedy rekordných 94 miliónov eur zo Sportingu Lisabon a v kráľovskom veľkoklube zaznamenal v 438 dueloch neuveriteľných 450 gólov.

Päťnásobný najlepší futbalista sveta putuje na Apeninský polostrov za 100 miliónov eur. So "starou dámou" podpísal 33-ročný majster Európy z roku 2016 zmluvu na štyri roky, pričom si ročne príde až na 30 miliónov eur.

"Chceme sa poďakovať hráčovi, ktorý sa ukázal ako najlepší na svete. Zosobnil jednu z najúžasnejších ér v histórii nášho klubu i svetového futbalu. Okrem toho, že získal mnoho trofejí, bol príklad oddanosti, práce, zodpovednosti, talentu a zlepšovania sa. Cristiano Ronaldo bude pre Real Madrid už navždy jedným z veľkých symbolov a bude inšpirovať ďalšie generácie. Real Madrid bude navždy jeho domovom," píše sa na stránke Realu.

A slová na rozlúčku poslal fanúšikom a spoluhráčom aj samotný Ronaldo: "Prežil som tu unikátnych deväť rokov. Boli aj náročné, pretože v Madride sú stále obrovské očakávania, ale nikdy na ne nezabudnem. Mal som úžasných spoluhráčov, s ktorými vyhrali Ligy majstrov trikrát za sebou štyrikrát za päť rokov. Vďaka nim sa mi darilo aj na individuálnej úrovni so štyrmi Zlatými loptami. Real Madrid si získal moje srdce a srdce mojej rodiny. Ďakujem klubu, prezidentovi, riaditeľom, spoluhráčom, fyzioterapeutom a všetkým neúnavným a dôsledným pracovníkom. Ďakujem aj španielskemu futbalu, rešpektujem a uznávam ho. Odchádzam, ale na tento dres či Štadión Santiaga Bernabeua budem spomínať kdekoľvek. Ako som povedal už pred deviatimi rokmi, Hala Madrid!"

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?