Správy z vášho kraja:
12. 07. 2018 16:39 | BRATISLAVA/kc

UEFA zrušila kritizovaný zákaz: Na štadióny sa od novej sezóny vracia pivo

Rozhodnutie padlo na základe prieskumu v národných futbalových zväzoch.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Futbaloví fanúšikovia majú dôvod na radosť. Po rozhodnutí exekutívy UEFA už od novej sezóny 2018/19 neplatí striktný zákaz predaja alkoholu na štadiónoch. Pri stretnutiach Ligy majstrov aj Európskej ligy sa tak bude predaj alkoholických nápojov riadiť zákonmi jednotlivých členských krajín UEFA. Informoval o tom portál futbalzsfz.sk.

Riadiaci orgán európskeho futbalu sa tak rozhodol na základe prieskumu v národných futbalových zväzoch.

"UEFA si urobila prieskum medzi jednotlivými členskými krajinami so zásadnou otázkou: ako je prijímaný striktný zákaz alkoholu, vrátane 10-stupňového piva, pri futbalových akciách. Nielen zo Slovenska dostalo centrum v Nyone odpoveď, že jednoducho kontrolovaný predaj piva, a nie iba bezalkoholového, je súčasť kultúry a organizácie futbalových zápasov,"povedal na margo kroku výkonného výboru UEFA bezpečnostný manažér SFZ Peter France.

Na slovenských štadiónoch sa pivo predávalo iba počas medzištátnych zápasov pod záštitou FIFA. Čapovať sa však mohlo iba 10-stupňové pivo.

Hlavnou podmienkou UEFA pri predaji piva je, aby sa predávalo v papierových alebo plastových pohároch, ktoré nie sú nebezpečné.

Podľa Franceho je to "na jednej strane logický a na druhej ústretový krok voči fanúšikom, pretože nielen u nás k futbalu pivo jednoducho historicky patrí. Samozrejme, zvyšuje sa tým zodpovednosť organizátora, ktorý si teraz musí vedieť urobiť poriadok pri zabezpečení zápasu na tribúnach aj v areále štadióna."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?