Správy z vášho kraja:
17. 10. 2018 10:29 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

Za odchod Jána Kozáka z reprezentácie údajne môže táto sedmička hráčov

Dlhoročný tréner reprezentácie abdikoval po sobotnej domácej prehre s Českom (1:2).

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas tlačovky k nominácii na dvojzápas proti Škótsku a Malte.
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas tlačovky k nominácii na dvojzápas proti Škótsku a Malte. Foto: TASR

Slovenski futbaloví reprezentanti odohrali v utorok prvý zápas po rezignácii Jána Kozáka z postu kouča tímu.

Sokoli v prípravnom zápase remizovali v Štokholme s domácim Švédskom 1:1, tím dočasne viedol Kozákov asistent Štefan Tarkovič.

Hoci sa nahlas hovorí o viacerých menách, z ktorých by niektoré mohlo na uvoľnený post zasadnúť, v médiách je na pretrase aj skutočný dôvod nečakaného rozhodnutia skúseného odborníka.

Portál pluska.sk informuje, že príčinou ukončenia viac ako päťročného pôsobenia Jána Kozáka pri národnom mužstve je nedisciplinovanosť niektorých hráčov po domácej prehre s Českom (1:2) v zápase Ligy národov.

Sedmička hráčov mala nevydarený duel preberať v jednom zo seneckých barov, pričom nemal chýbať ani alkohol. To sa vymyká pravidlám a pokynom štatútu reprezentanta, ako aj nariadeniam realizačného tímu.

Citovaný zdroj uvádza, že "vinníkmi" sú brankári Martin Dúbravka a Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér a Milan Škriniar a záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

Ján Kozák sa doteraz k celej situácii nechcel detailnejšie vyjadrovať, na štvrtok však zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej azda povie viac.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal