Správy z vášho kraja:
16. 11. 2018 20:30 | DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza, TASR

V Dunajskej Strede otvorili najmodernejšiu futbalovú akadémiu na Slovensku

V Dunajskej Strede finišujú aj práce na hlavnom štadióne.

akademiaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
akademiaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Pred 15 rokmi stál v Dunajskej Strede moderný cukrovar. Neskôr bol zrušený a dlhé roky tam rástla burina. V piatok sa však na tom istom mieste týči najmodernejšia futbalová akadémia na Slovensku.

Ponúka desať regulárnych ihrísk, z nich sedem s prírodnou trávou, z ktorých sú dve vyhrievané. Tri ihriská sú s umelou trávou, v komplexe sa nachádzajú ďalšie tri špeciálne ihriská.

Náklady na MOL Football Academy boli 14 miliónov eur. Slovenský futbalový zväz (SFZ) prispel sumou 500.000 eur, Maďarský futbalový zväz (MLSZ) 2 miliardy 100 miliónov forintov (cca 6,5 mil. eur), 300 miliónov forintov (cca 1 mil. eur) pochádza z Nadácie Bethlen Gábor. DAC sa podieľal 6 miliónmi eur, 3 boli vlastný vklad klubu a druhá polovica z úveru.

Trávniky zaberajú desať hektárov z celkovej rozlohy akadémie osemnásť hektárov. "Keď sme pred 3,5 rokmi prvýkrát hovorili o vybudovaní akadémie, málokto veril. Dnes máme jednu z najmodernejších akadémií na Slovensku a nemusíme sa hanbiť ani v stredoeurópskom regióne," povedal majiteľ klubu Oszkár Világi na tlačovej konferencii.

V Dunajskej Strede finišujú aj práce na hlavnom štadióne, ktorý má rozpočet 29 miliónov eur a klub ho rovnako ako akadémiu financuje z rôznych zdrojov. Slávnostne ho odovzdajú 16. februára v stretnutí 19. kola Fortuna ligy s ŠK Slovan Bratislava.

"V jednej z budov akadémie bude mať základňu A-mužstvo. Máme infraštruktúru, akú potrebuje klub, jeho ducha tvoria hráči, tréneri, zamestnanci a fanúšikovia. Poslanie akadémie je vychovávať hráčov aj pre medzinárodný futbal. Prvý krok sme spravili, teraz je dôležité, aby dennodenná práca viedla k úspechom, ktoré očakávame," dodal Világi. DAC momentálne eviduje priemernú návštevnosť 7500 divákov a očakáva jej nárast v nadstavbovej časti FL.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?