Správy z vášho kraja:
30. 11. 2018 11:10 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

V zápase Sarpsborg - Besiktas nebola núdza o viacero pekných gólov.

David Faupala (vľavo) z Limassolu oslavuje gól v dueli EL proti Laziu Rím.
David Faupala (vľavo) z Limassolu oslavuje gól v dueli EL proti Laziu Rím. Foto: TASR/AP

Vo štvrtkových zápasoch 5. kola skupinovej časti Európskej ligy UEFA nebola núdza o viacero krásnych gólov.

Začíname v Sarpsborgu, kde sa predstavil turecký Besiktas Istanbul. Diváci sa dočkali až piatich zásahov, pričom je veľmi náročné vybrať najkrajší zásah, veď posúďte sami. Za nás však víťazí gól Tobiasa Heintza na 2:0. Istanbulčania zabrali a vyhrali 3:2.

Luxemburský zástupca Dudelange siahal na slávnom San Sire k víťazstvu, nakoľko nad AC Milánom v 49. minúte viedol 2:1. Vyrovnávajúci gól Dominika Stolza na 1:1 v 39. minúte je z kategórie skvostných. Milánčania skóre otočili a vyhrali 5:2. (na videu začína od 2:40)

Premožiteľ Trenčína v predkole, cyperská Larnaka, si z Zürichu po triumfe 2:1 odniesla všetky tri body, o ktorých hostia rozhodli päť minút pred koncom. Domácim vykresal nádej na víťazstvo v 74. minúte Selim Khelifi takýmto priamym kopom. (na videu začína od 0:17)

Bulharský Ludogorec Razgrad nebol na ihrisku Leverkusenu ďaleko od plného bodového zisku, o ten ho však v 85. minúte pripravil Mitchell Weiser, ktorý sa nádherne trafil z takéhoto uhla a zariadil remízu 1:1. (na videu začína od 2:23)

Ďalší tím z Afroditinho ostrova Apollon Limassol doma o všetky body ozbíjal rímske Lazio, ktoré v 31. minúte načal skvostnými nožničkami David Faupala. Cyperčania v dueli pridali ešte jeden gól. (na videu od 0:49)