Správy z vášho kraja:
14. 12. 2018 18:00 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

Stochov zásah medzi najkrajšími v poslednom kole EL, nechýba ani kiks brankára a vlastný gól

Pozrite si aj ostatné góly.

Miroslav Stoch (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi zo Slavie gól v dueli EL proti Zenitu. Foto: TASR/AP

Európska liga UEFA dopísala vo štvrtok svoju skupinovú kapitolu a ani teraz nebola núdza o viacero zaujímavých momentov, z ktorých vyberáme pohľad na najkrajšie góly 6. kola, v ktorom však padol aj jeden kuriózny vlastenec či obrovský kiks gólmana.

Našu hitparádu najkrajších gólov začíname v Eden Arene, kde pražská Slavia zdolala Zenit Petrohrad aj za pomoci slovenského reprezentanta Mirostava Stocha, ktorý takouto strelou uzavrel v 41. minúte skóre duelu na 2:0.

Akcia, z ktorej padol Stochov gól, začína od 2:28

Rolu papierového favorita nepotvrdila na pôde maďarského Videotonu londýnska Chelsea. V zápase, ktorý sa skončil remízou 2:2, skórovali "The Blues" z dvoch štandardných situácií z kopačiek Williana a Oliviera Girouda.

Loic Nego z Videotonu strieľa gól cez Emersona z Chelsea v dueli EL.
Loic Nego z Videotonu strieľa gól cez Emersona z Chelsea v dueli EL. Foto: TASR/AP

Za zmienku však stojí aj zásah domáceho Loica Nega z 56. minúty, jeho prudký volej znamenal vedenie 2:1.

Zostrih zápasu Videoton - Chelsea

Nevinne začala akcia zo 65. minúty v zápase Lazia Rím s Frankfurtom, ktorá po skrumáži skončila strelou do pravej šibenice domácej bránky. Mijat Gačinovič týmto parádnym pokusom vyrovnal na 1:1, Frankfurt napokon zvíťazil 2:1.

Celá akcia začína od 1:20

Pavučinu na pravej strane bránky sa podarilo vymiecť aj Mariosovi Stylianouvi z Limassolu, ktorý takto skvostne spečatil v 56. minúte triumf cyperského tímu 3:1 na pôde Marseille.

Situácia sa začína od 3:48

Vlastný gól

Jedným z najväčších smoliarov sa stal bek AC Milána Cristián Zapata, ktorý v snahe odkopnúť loptu v zápase na pôde Olympiakosu Pireus nechtiac preloboval svojho gólmana. Milánčania prehrali na gréckej pôde 1:3 a so súťažou sa prekvapujúco rozlúčili.

Zapatov vlastný gól od 1:37

Kiks brankára

Nie úplne najlepšie zrejme bude na duel so Salzburgom spomínať gólman Celticu Craig Gordon. Skúsený brankár v 77. minúte daroval Fredrikovi Guldbransenovi veľmi lacný gól. "Katolíci" síce v závere znížili na 1:2, s výsledkom však už viac nič nespravili.

Chyba brankára začína od 5:18