Správy z vášho kraja:
29. 12. 2018 16:12 , článok bol aktualizovaný 29. 12. 2018 22:34 | TURÍN/TASR

Juventus gólmi Ronalda zdolal Sampdoriu a vytvoril nový bodový rekord jesennej časti

Neapol bez zraneného Hamšíka porazil Bolognu.

Cristiano Ronaldo oslavuje so spoluhráčom Paulom Dybalom svoj gól do siete Sampdorie.
Cristiano Ronaldo oslavuje so spoluhráčom Paulom Dybalom svoj gól do siete Sampdorie. Foto: TASR/Alessandro De Marco/ANSA Via AP

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom domácom zápase talianskej Serie A nad Sampdoriou Janov 2:1. Oba góly "starej dámy" strelil Cristiano Ronaldo, druhý z pokutového kopu.

Z penalty skórovali aj hostia, Fabio Quagliarella z nej v 33. minúte vyrovnal na 1:1. Bola to odpoveď na úvodný Ronaldov zásah z 2. minúty, Portugalčan prekonal brankára Emila Audera strelou z hranice šestnástky. V závere síce Sampdoria rozvlnila sieť po strele Saponaru, ale po konzultácii s VAR arbiter neuznal gól pre ofsajd.

Juventus si na čele tabuľky udržal deväťbodový náskok pred Neapolom, SSC bez zraneného slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka zdolal Bolognu 3:2. V ďalšom zápase triumfoval Inter Miláno na pôde Empoli 1:0. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

SSC Neapol - FC Bologna 3:2 (1:1)
Góly: 15. a 52. Milik, 88. Mertens - 37. Santander, 80. Danilo

Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Góly: 2. a 65. Ronaldo (druhý 11m) - 33. Quagliarella (11m)

"V prvej polovici sezóny sa nám darilo. Musíme však pokračovať v tvrdej práci. Systém VAR sa mi páči. Rozhodcovia to majú často náročné a mali by sme privítať všetky prostriedky, ktoré im zjednodušia prácu," povedal Ronaldo pre Sky Sport Italia.

O jediný zásah Sampdorie sa postaral bývalý útočník domácich Fabio Quagliarella. Vo veku 35-rokov sa stal prvým hráčom od roku 2005, ktorému sa podarilo skórovať v deviatich dueloch Serie A za sebou. Pred trinástimi rokmi to dokázal iný kanonieri Juventusu Turín David Trezeguet. Informácie zverejnila agentúra AFP

V ďalšom zápase triumfoval Inter Miláno na pôde Empoli 1:0. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

Seria A - 19.kolo:

FC Empoli - Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 72. Keita

FC Janov - ACF Fiorentina 0:0

Chievo Verona - Frosinone Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 76. Giaccherini, ČK: 58. Capuano (Frosinone)

AC Miláno - S.P.A.L. 2013 2:1 (1:1)
Góly: 16. Castillejo - 54. Higuain - 13. Petagna, ČK: 89. Suso (AC)

Lazio Rím - FC Turín 1:1 (0:1)
Góly: 62. Milinkovič-Savič - 45.+.3 Belotti (z 11 m), ČK: 86. Marušič - 90. Meite

Parma Calcio - AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 58. Cristante, 75. Ünder

US Sassuolo Calcio - Atalanta Bergamo 2:6 (0:2)
Góly: 51. a 57. Duncan - 74., 87. a 90.+2 Iličič, 19. Zapata, 42. Gomez, 54. Mancini

Udinese Calcio - Cagliari Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 39. Pussetto, 57. Behrami, ČK: 79. Mandragora - 51. Ceppitelli