Správy z vášho kraja:
17. 01. 2019 14:13 | FLORENCIA/rd

Hancko sa mohol stať tretím najdrahším Slovákom, Fiorentina túto ponuku odmietla

Prievidzký rodák pôsobí vo Florencii od uplynulého leta.

Dávid Hancko v akcii proti Španielsku v kvalifkácii ME 21.
Dávid Hancko v akcii proti Španielsku v kvalifkácii ME 21. Foto: archív D. H.

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko mal šancu zmeniť klub. Ako informuje taliansky portál Gianluca di Marzio, o rodáka z Prievidze sa zaujímal Zenit Petrohrad.

Popredný ruský tím chcel univerzálneho beka na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny, dohoda mala obsahovať aj opciu na prestup, ktorá by Fiorentine, kde Hancko pôsobí, vyniesla 20 miliónov eur.

Klub z Florencie však túto ponuku odmietol. Niekdajšia opora reprezentačnej dvadsaťjednotky Hancko prišiel na Apeninský polostrov počas uplynulého leta zo Žiliny, zatiaľ však vo fialovom drese odohral dva duely (polčas proti Spalu a minútu proti Empoli).

Na ľavej obrane, kde Slovák pôsobí, totiž pravidelne nastupuje Cristiano Biraghi. V prípade, že by sa transfer zrealizoval, by sa z Hancka stal historicky tretí najdrahší futbalista spod Tatier.

Prvenstvo patrí Milanovi Škriniarovi, ktorý v roku 2017 odišiel zo Sampdorie Janov do milánskeho Interu za 25 miliónov eur.

Druhým najdrahším prestupom slovenského hráča je presun Vratislava Greška v roku 2002 do Parmy z Interu Miláno za 21,5 milióna eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?