Správy z vášho kraja:
22. 01. 2019 10:25 | NEWCASTLE/kc

Dúbravka je najobdivovanejším hráčom Newcastlu. V tomto je najlepší v Anglicku

Odborníci chvália aj jeho hru nohami. Slovák pred dlhými nákopmi preferuje krátke prihrávky s obrancami.

Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. Foto: Profimedia.sk

Slovenský brankár Martin Dúbravka patrí medzi najvýraznejšie postavy Newcastle United. V sobotu vychytal proti Cardiffu už siedme čisté konto a po zápase celý St James' Park spieval jeho meno.

Newcastle sa v tejto sezóne trápi, po „šesťbodovom zápase" síce poskočil nad pásmo zostupu, práve na úkor Cardiff City, no zrejme bude bojovať o záchranu až do konca sezóny.

Dúbravka hral dobre aj v zápasoch, v ktorých sa jeho spoluhráčom nedarilo a pravidelne tak dával tímu nádej na dobrý výsledok. Slovenský gólman patrí v tejto sezóne spolu s liverpoolskym Allisonom a Lukaszom Fabianskym z West Ham United medzi najlepších brankárov Premier League.

Dúbravka je silný najmä čo sa týka zákrokov po strelách z bezprostrednej blízkosti. Chytil už deväť striel z vnútra päťky a v tejto štatistike je najlepší spomedzi všetkých brankárov v rámci piatich najvyšších súťaží v Anglicku.

Odborníci chvália aj jeho hru nohami. Slovák pred dlhými nákopmi preferuje krátke prihrávky s obrancami. Tento trend sa vo svete futbalu prejavuje čoraz častejšie a moderný brankár už musí ovládať loptu excelentne aj nohami.

„Niekedy je veľmi dôležité podržať loptu a získať momentum na svoju stranu, miesto odkopávania. Som veľmi rád, že moji spoluhráči sa snažia robiť to isté," uviedol Dúbravka v rozhovore pre britský portál chroniclelive.co.uk.

Najlepšie zákroky Martina Dúbravku

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?