14. 03. 2019 13:28 | LISABON/rd

Benfika tak prišla o veľmi cenné dva body, ktoré ju v konečnom zúčtovaní možno ešte budú veľmi mrzieť.

Odisseas Vlachodimos z Benficy reaguje po dueli LM proti Ajaxu.
Odisseas Vlachodimos z Benficy reaguje po dueli LM proti Ajaxu. Foto: TASR/AP

Veľmi sa nevyznamenal. Brankár Benfiky Lisabon pustil v ligovom zápase proti Belenenses gól z kategórie lacných.

Na tabuli svietila 68. minúta zápasu a skóre 2:0 pre domácich, keď hostia zahrávali priamy kop.

Domáci gólman Odisseas Vlachodimos mysliac si, že pokus Dioga Vianu letí mimo priestoru troch žrdí, sa rozhodol nesiahnuť po lopte.

Zdroj: Twitter/Alex Goncalves

Tá na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Ďalekonosný pokus z asi 35 metrov tak skončil za čiarou.

Nemecký rodák s gréckym občianstvom „naštartoval" Belenenses k lepšiemu výkonu, veď o dve minúty neskôr sa hráčom tohto klubu podarilo vyrovnať na konečných 2:2.

Benfika tak prišla o veľmi cenné dva body, ktoré ju v konečnom zúčtovaní možno ešte budú veľmi mrzieť. Porto sa na Lisabončanov dotiahlo, Benfika vedie portugalskú súťaž už len o skóre práve pred „drakmi".