19. 03. 2017 20:56 | BRATISLAVA/TASR

Martin vyhral v Košiciach, Zvolen v Žiline

Obe mužstvá vyrovnali stav série na 1:1.

Na snímke uprostred hráč Košíc Tibor Varga, vľavo hráč Martina Tomáš Pokrivčák, vpravo brankár Martina Mathieu Corbeil Foto: TASR

Hokejisti MHC Martin zvíťazili v 2. štvrťfinálovom zápase play off hokejovej Tipsport ligy na ľade HC Košice 2:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Martinčania prehrávali už od 49. sekundy, no dvomi gólmi v druhej tretine dokázali otočiť stav. Séria sa za nerozhodného stavu sťahuje do Martina, tretí zápas je na programe v stredu 22. marca.

HC Košice - MHC Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 1. Bartánus (Suja, Huna) - 27. Koyš (Markovič), 34. Pulli (Galamboš, Varga). Rozhodovali: J. Konc, Snášel - Smrek, Stanzel, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3626 divákov.
/stav série: 1:1/

Priebeh stretnutia

1. tretina

Martinčania nastúpili do zápasu s cieľom zlepšiť svoju hru v útoku i v obrane, ale druhý duel štvrťfinálovej série lepšie začali domáci. Kapitán Marek Bartánus nadviazal na tri góly z prvého zápasu a už po 49. sekundách zužitkoval na hranici bránkoviska prihrávku Suju - 1:0. Domáci pokračovali v aktívnej hre a presilovka Martinčanov ich zbrzdila iba na krátky čas. Košičania mali v úvodnej tretine viac z hry, no druhý gól nedokázali pridať. To sa im v druhej časti vypomstilo.

2. tretina

Tá totiž herne i výsledkovo patrila Martinčanom, ktorí výrazne zlepšili pohyb i nasadenie a boli aj gólovo odmenení. Najskôr však Dlouhý v 25. minúte nevyužil sľubnú príležitosť, keď sa ocitol sám pred brankárom Habalom. O dve minúty to však už hosťom vyšlo, keď v úniku dvoch proti jednému posunul Markovič puk Koyšovi a ten prekonal Habala - 1:1. Martinčanov tento moment ešte viac osmelil a snažili sa aj o ďalší gól. Výsledkom ich aktivity bola presilovka v 34. minúte. Tú už po 17. sekundách využil obranca Pulli a upravil na 1:2. Zaskočení domáci sa naďalej dopúšťali viacerých chýb najmä v obrane, no postupne sa vrátili k aktívnejšej hre. V 36. minúte mohol vyrovnať Milý, ale brankár Corbeil zmaril jeho príležitosť.

3. tretina

Tretia tretina priniesla výborný hokej plný nasadenia i gólových príležitostí. Košičania sa tlačili do útoku, zvýšili pohyb, no nezaostávali ani hostia. Tí si v 46. minúte poriadne vydýchli, keď skákajúci puk tesne, ale predsa ostal pred ich bránkovou čiarou. Košičania zo situácie vyťažili presilovú hru, no v nej si nedokázali vytvoriť tlak, čo diváci "odmenili" piskotom. V 49. minúte mohol Koyš pridať tretí gól MHC, no Habal mu radosť zmaril efektným zákrokom. Záverečná desaťminútovka priniesla veľkú snahu Košičanov o vyrovnanie, no tí narážali na dôsledne brániacich hostí na čele s rozchytaným brankárom Corbeilom. Šance domácich na vyrovnanie držal brankár Habal, ktorý v 59. minúte zmaril veľkú príležitosť Markoviča. Košičania skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, no vyrovnať už nedokázali.

Druhý výsledok play-off

MsHK Žilina - HKM Zvolen 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
 Góly: 10. Rogoň (Gmitter, Ondruš), 60. Ťavoda - 6. Petráš (M. Novák), 35. Šišovský (Puliš), 52. Klhůfek (Mráz, Lušňák) /na zápasy 1:1/