17. 07. 2017 11:08 | BRATISLAVA/rd, hokejportal.net

Na drafte si ho nevybral ani jeden tím, v kempe Toronta však tento Slovák žiaril

Predošlé dve sezóny pôsobil v zámorských súťažiach.

Kristián Pospíšil (v strede) na archívnej snímke.
Kristián Pospíšil (v strede) na archívnej snímke. Foto: TASR

Príprava klubov NHL pred novou sezónou vrcholí, rovnako tak nováčikovské kempy pre talentovaných mladíkov. V nich dostávajú príležitosť nielen hráči, ktorých si kluby ulovili na vstupnom nováčikovskom drafte, ale aj hokejisti bez draftového výberu.

Tým druhým prípadom je 21-ročný Kristián Pospíšil. Rodák zo Zvolena pôsobí dve sezóny v zámorí, po tom, čo si zahral juniorskú QMJHL, hral za Sioux City v USHL. Tam to jeho tím dotiahol až do finále tejto súťaže. Pospíšil sa stal najproduktívnejším hráčom tímu.

Skvelé štatistiky pravého krídelníka, schopného hrať aj na pozícii centra, neušli pozornosti jednému z najslávnejších klubov profiligy. Do vývojového kempu nováčikov ho pozvalo Toronto Maple Leafs, kde sa účastník MS juniorov 2016 prezentoval skvele. V troch modelovaných dueloch nasúkal šesť kúskov.

"S výkonom som spokojný, pretože som dostal pozitívnu spätnú väzbu. Musím povedať, že ani sám som to nečakal, že to zvládnem, hlavne po kondičnej stránke," vyjadril sa niekdajší hráč Salzburgu pre hokejportal.

Pospíšilov gól v kempe Toronta


Zdroj: YouTube/Peter Vretenička

Niet divu, že mu vedenie kanadského klubu oznámilo radostnú správu. "Po kempe mi oznámili, že ma pozývajú na hlavný kemp. V hre sú ale aj iné tímy, preto sa teraz budú riešiť veci, že čo chcem a čo je dobré pre môj vývoj do budúcnosti. Keďže nie som draftovaný hráč, je len na mne, čo si vyberiem," uzavrel talentovaný hokejista.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?