10. 08. 2017 11:47 | BRATISLAVA/kc

Predstavujeme vám nového reprezentačného trénera: Je to expert na presilovky

Ramsay bol počas 42-ročnej profesionálnej kariéry svedkom evolúcie hokeja a vždy sa vedel adaptovať na nový štýl.

Craig Ramsey ako kouč Atlanty Trashers na archívnej snímke z roku 2011.
Craig Ramsey ako kouč Atlanty Trashers na archívnej snímke z roku 2011. Foto: Profimedia.sk

Stráviť celú hráčsku kariéru v jednom tíme, to sa už dnes tak často nevidí. Craig Ramsey, nový tréner slovenskej hokejovej reprezentácie, bol ako hráč verný Buffalu Sabres až do konca (1971 - 1985) a patrí medzi legendy klubu. Okrem toho je považovaný za jedného z najlepších defenzívnych útočníkov v histórii profiligy.

Medzi jeho najväčšie hráčske prednosti patrili najmä unikátna fyzická odolnosť a pracovitosť. Robil čiernu robotu, zatiaľ, čo sa jeho spoluhráči z útočnej formácie mohli sústrediť len na ofenzívu. Iba traja hráči v histórii NHL mali dlhšiu sériu bez vynechaného zápasu. Ramsey sa zastavil na čísle 776 zápasov

"Rammer", ako znela jeho prezývka, svoje nedostatky v hokejovej technike vyvažoval chytrosťou a tvrdou prácou. Najväčším individuálnym ocenením pre neho bolo, keď v roku 1985 získal J. Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka.


Zdroj: YouTube/ Videos EWS

Jeho mentorom bol Scotty Bowman

Po ukončení hráčskej kariéry (1986) zostal v Buffale ako asistent legendárneho trénera Scottyho Bowmana, ktorého neskôr nahradil na poste hlavného kouča.

Ramsey má v NHL za sebou 1500 zápasov ako asistent trénera a v 150 zápasoch viedol kluby z lavičky ako hlavný tréner. Ako hlavný kouč viedol Buffalo, Philadelphiu Flyers a naposledy Atlantu Thrashers. Najväčší úspech v pozícii hlavného trénera zažil v klube Philadelphia Flyers, s ktorým v sezóne 1999-00 postúpil do konferenčného finále.

Ako asistent Johna Tortorellu získal s Tampou Bay v roku 2004 Stanleyho pohár. Naposledy pôsobil ako konzultant v Montreale Canadiens, ktorý ho angažoval, aby pomohol zlepšiť presilovú hru.

Zdroj:YouTube/ nubyjas willborn

Ramsey patrí medzi pokojných trénerov

Ramsay bol počas 42-ročnej profesionálnej kariéry svedkom evolúcie hokeja a vždy sa vedel adaptovať na nový štýl. Je to skôr pokojný tréner, ktorý s hráčmi zaobchádza s rešpektom a jeho charakteristickou vlastnosťou je úprimnosť. Nepatrí medzi trénerov, ktorí hráčov nútia hrať na pozíciách, ktoré im nevyhovujú a snaží sa využiť najmä ich prirodzené prednosti.

Kanaďan vyznával ako hráč tak aj ako tréner obojsmerný štýl hry. Útočníci majú aj defenzívne povinnosti a naopak obrancom necháva väčšiu voľnosť čo sa týka útočných výletov. V NHL je považovaný za experta na zlepšovanie presiloviek a má bohaté skúsenosti aj s výchovávaním mladých hráčov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?