11. 08. 2017 11:48 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Za angažovaním Ramsayho zrejme stál aj Chára, spája ich priateľstvo

Ramseyho veľmi dobre pozná aj bývalý český hokejový útočník Václav Prospal.

Zdeno Chára.
Zdeno Chára. Foto: TV Markíza

Najvyšší hráč histórie NHL Zdeno Chára veľmi dobre pozná Craiga Ramseyho, nového trénera našej hokejovej reprezentácie. Zrejme to bol práve slovenský obranca, kto sa významne podieľal na angažovaní kanadského trénera s bohatými skúsenosťami z NHL. Poznajú sa z Bostonu, kde Ramsay pôsobil ako asistent a Chára pod ním odohral 268 zápasov.

„Od doby, čo trénoval Boston, sme stále v kontakte. Je to vynikajúci človek a tréner s obrovskými skúsenosťami a vedomosťami, ktoré môžu byť veľkým prínosom pre slovenský hokej. Mal neskutočnú trpezlivosť a vedel v horúcich momentoch upokojiť situáciu a zase naopak keď bola atmosféra príliš uvoľnená, vedel pritvrdiť," uviedol Chára v rozhovore pre TV Markíza.

Pozrite si celý rozhovor:

 

Ramsay trénoval desať Slovákov

Craig Ramsay viedol v pozícii hlavného trénera jeden rok Philadelphiu a tiež Atlantu. Pol sezóny šéfoval lavičke Buffala. V tomto období netrénoval žiadneho Slováka. Ako asistent mal pod sebou desať slovenských hokejistov.

Započítané sú duely v základnej časti i play off:

1. Zdeno Chára (Boston Bruins) - 268 zápasov
2. Martin Cibák (Tampa Bay Lightning) - 160 zápasov
3. Tomáš Kopecký (Florida Panthers) - 134 zápasov
4. Miroslav Šatan (Boston Bruins) - 51 zápasov
5. Martin Marinčin (Edmonton Oilers) - 41 zápasov
6. Zdeno Cíger (Tampa Bay Lightning) - 27 zápasov
7. Marián Hossa (Ottawa Senators) - 7 zápasov
8. Róbert Švehla (Florida Panthers) - 5 zápasov
9. Ivan Čiernik (Ottawa Senators) - 2 zápasy
10. Kristián Kudroč (Tampa Bay Lightning) - 2

Prospal: Ramsay je výborný učiteľ, ktorý má čo ponúknuť

Bývalý český hokejový útočník a súčasný asistent tamojšieho trénera reprezentácie Václav Prospal veľmi dobre pozná nového kormidelníka slovenského národného tímu Craiga Ramsayho. Kanaďan ho viedol vo Philadelphii a Tampe Bay, celkovo pod ním odohral ľavý krídelník takmer 400 zápasov.

Ramsay trénoval hráča s vyše 1000 duelmi v NHL najprv krátko vo Philadelphii a potom štyri sezóny v Tampe Bay. "Zo začiatku som proti nemu nastupoval ako súper. Neskôr som ho spoznal ľudsky a odborne. S odstupom času si ho pre jeho postoj k práci veľmi vážim. Bol vždy pripravený, dokázal v správny čas poradiť a podporiť. Pokojný a veľmi prístupný. Čerpá z vlastných skúseností a chce sa stále zlepšovať," povedal dvojnásobný majster sveta.

Prospal si myslí, že pre Ramsayho bude výzva dokázať slovenskému národu a hokejovému svetu, že je stále kvalitný tréner: "Má schopnosti na to, aby pozdvihol špecifickú slovenskú 'hokejovosť'. Hoci to už bolo dosť dávno, keď bol naposledy hlavný tréner, svoju pozíciu by si mal bez problémov zastať," uzavrel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?