13. 10. 2017 07:44 | NEW YORK/TASR

Detroit aj Winnipeg zvíťazili na ľade súperov, Tampa zdolala obhajcu

Na ľade boli aj Slováci.

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili nad obhajcom trofeje Pittsburghom Penguins. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad obhajcom trofeje Pittsburghom Penguins 5:4. V bránke domácich zlikvidoval Rus Andrej Vasilevskij 36 striel súpera, jeho slovenský kolega Peter Budaj mu kryl chrbát z lavičky.

Domáci útočník Steven Stamkos strelil prvý gól v sezóne, resp. prvý po minuloročnej novembrovej operácii kolena. Vyrovnal ním klubový rekord Vincenta Lecavaliera v počte presných zásahov (112) v presilovkách. Prvé dva góly v NHL dosiahol domáci Slater Koekkoek.

Víťazstvo získal aj Detroit, ktorý uspel na ľade Arizony 4:2. Slovenský útočník hostí Tomáš Tatar hral vyše 18 minút, ale nebodoval. Winnipeg v zostave s útočníkom Markom Daňom vyhral na ľade Vancouveru 4:2. Daňo vo štvrtom útoku strávil na ľade takmer 6 minút, do kanadského bodovania sa nezapísal a na trestnej lavici si odsedel jeden dvojminútový trest. Nedarilo sa Chicagu, ktoré doma prehralo s Minnesotou 2:5. Slovenský útočník "čiernych jastrabov" Richard Pánik odohral vyše 15 minút, bodovo sa tiež nepresadil a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod. Wild zaznamenali prvé víťazstvo v rozbiehajúcej sa sezóne.

Florida doma zvíťazila nad St. Louis 5:2 a jej brankár Roberto Luongo má na konte už 454 víťazných zápasov v NHL, čím sa v historických tabuľkách posunul na delené štvrté miesto.