10. 11. 2017 12:39 | LAS VEGAS/TASR

V KHL bol superstar, v NHL si ani neškrtol: Šipačov ukončil zámorskú kariéru

Hráčske práva na Šipačova v NHL bude klub z Las Vegas vlastniť ešte nasledujúcich päť rokov, jeho návrat do zámorskej profiligy je však prakticky vylúčený.

Vadim Šipačov v drese ruskej reprezentácie.
Vadim Šipačov v drese ruskej reprezentácie. Foto: Profimedia.sk

Ruský hokejista Vadim Šipačov sa rozlúčil so zámorskými ľadmi a definitívne ukončil svoju kariéru v NHL, ktorá mala veľmi krátke trvanie. Tridsaťročný center sa neuplatnil v tíme nováčika Vegas Golden Knights, odmietol hrať na farme, nesúhlasil ani s prípadnou výmenou do iného klubu a radšej zvolil návrat do rodnej krajiny.

Šipačov ukončil profiligovú kariéru dobrovoľne. Generálny manažér "zlatých rytierov" George McPhee zámorským médiám potvrdil, že ruský útočník sa vyviazal zo zmluvy a je tak oprávnený okamžite nastúpiť v KHL. Knights sa tak zbavili jeho dvojročného deväťmiliónového kontraktu v platovom rozpočte a získali naspäť aj dvojmiliónový podpisový bonus, ktorú mu predtým vyplatili.

Bývalý hráč Severstaľu Čerepovec a SKA Petrohrad sa upísal Golden Knights v máji. Za Vegas však odohral iba tri zápasy, v ktorých dal jeden gól. Údajne mal problém zvyknúť si na zámorský štýl hry, nesedeli mu ani tréningy, keď ho klub poslal na farmu do Chicaga (AHL), odmietol sa na nej hlásiť. Šipačov neprijal ani ponuku na výmenu do iného klubu.

"Chceli sme mu pomôcť, ale on sa chcel vrátiť domov," prezradil McPhee pre oficiálny ligový portál. Manažér takisto vysvetlil, prečo sa Šipačov, donedávna veľká hviezda KHL, nedokázal udržať v prvom tíme: "Potreboval hrať, ale každý v mužstve bol lepší než on. Preto sme chceli, aby sa rozohral na farme, to sa však nestalo. Môže tak hneď podpísať nový kontrakt v KHL." Hráčske práva na Šipačova v NHL bude klub z Las Vegas vlastniť ešte nasledujúcich päť rokov, jeho návrat do zámorskej profiligy je však prakticky vylúčený.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?