11. 11. 2017 14:16 | PETROHRAD/TASR

Šipačov sa po predčasnom konci v NHL vrátil do Petrohradu

V minulej sezóne bol tretím najproduktívnejším hráčom KHL.

Ruský útočník Vadim Šipačov.
Ruský útočník Vadim Šipačov. Foto: TASR/AP

Ruský hokejista Vadim Šipačov sa po predčasnom konci v zámorskej NHL vrátil do Petrohradu, v ktorom pôsobil od roku 2013. Tridsaťročný útočník podpísal s úradujúcim držiteľom Gagarinovho pohára a suverénne najlepším tímom sezóny KHL zmluvu do konca ročníka.

Šipačov sa rozlúčil so zámorskými ľadmi a definitívne ukončil svoju kariéru v NHL, ktorá mala veľmi krátke trvanie. V máji sa upísal nováčikovi Vegas Golden Knights, ale v prvom tíme sa neuplatnil, keď zaň odohral iba tri zápasy s jedným streleným gólom. Skúsený center odmietol hrať na farme, nesúhlasil ani s prípadnou výmenou do iného klubu a radšej zvolil návrat do rodnej krajiny. Podľa očakávania zamieril späť do Petrohradu, v ktorého drese bol v minulej sezóne tretím najproduktívnejším hráčom KHL so 76 bodmi. O podpise kontraktu informovala oficiálna webstránka SKA.

Šipačov ukončil profiligovú kariéru dobrovoľne a vyviazal sa zo zmluvy. Knights sa tak zbavili jeho dvojročného deväťmiliónového kontraktu v platovom rozpočte a získali naspäť aj dvojmiliónový podpisový bonus, ktorú mu predtým vyplatili.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?