21. 11. 2017 18:14 | BRATISLAVA/rd

Pre olympiádu sa zastavia všetky ligy, okrem NHL a slovenskej Tipsportligy

„Nie je to šťastné riešenie najmä teraz, keď vieme, že minimálne tretina mužstva bude z našej súťaže," tvrdí Handzuš.

Na archívnej snímke Vladimír Országh na slovenskej striedačke počas ZOH v Soči v roku 2014.
Na archívnej snímke Vladimír Országh na slovenskej striedačke počas ZOH v Soči v roku 2014. Foto: TASR

Ak sa už netrpezlivo neviete dočkať na začiatok hokejového turnaja na olympijských hrách v Pjončangu, vedzte, že nie ste sami. Prestížna udalosť každoročne láka milióny ľudí nielen naživo, ale aj pri televíznych obrazovkách.

Dôvodom je fakt, že pod piatimi kruhmi majú tímy svoje najväčšie hviezdy z NHL. Aspoň tomu tak bolo na posledných turnajoch. Juhokórejský turnaj však bude výnimkou.

Vedenie profiligy odmietlo uvoľniť hráčov z 31 tímov pre potreby reprezentácií. Tréneri tak musia skladať kádre mimo hokejistov z NHL.

Opačný názor na ZOH majú európske súťaže, ktoré počas hokejového turnaja na ZOH dostanú načas stopku. Kontinentálna hokejová súťaž (KHL) sa nebude hrať celý mesiac. Zápasový kolotoč sa zastaví aj u našich západných susedov, vo Švédsku, Fínsku, v Nemecku či vo Švajčiarsku.

Ako je na tom naša Tipsport Liga? Zatiaľ to vyzerá tak, že hrať sa bude aj medzi 10. a 25. februárom. V tomto rozpätí budú prebiehať športové zápolenia.


„Nie je to šťastné riešenie najmä teraz, keď vieme, že minimálne tretina mužstva bude z našej súťaže,“ tvrdí pre denník SME veterán Michal Handzuš.

Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay povolal na nedávny Nemecký pohár deväť hráčov z našej súťaže. Navyše, osobnosti ako Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Branko Radivojevič či Tomáš Starosta tiež môžu figurovať v olympijskej nominácii.

„Minimálne štyri mužstvá budú oslabené o kľúčových hokejistov. Navyše vynechajú zápasy, v ktorých budú bojovať o umiestnenie pred play off. Regulárnosť súťaže bude narušená, lebo nie každý tím má rovnaké šance,“ reaguje Handzuš.

„V septembri aj októbri sa hralo len dva razy do týždňa. A cez olympiádu sa bude hrať bez prerušenia. Je škoda, že sa to takto vyriešilo,“ dodáva Handzuš.


„Hrozí, že nám odídu najlepší hráči a práca, ktorú dovtedy urobíme, môže zmeniť reálnu silu tímov. Nebolo by to férové,“ reaguje generálny manažér Dukly Trenčín Július Pénzeš.

„Možno sme nečakali, že Miroslav Šatan a Craig Ramsay dajú šancu toľkým hráčom zo slovenskej ligy,“ doplnil.


„Buď sa chceme dohodnúť s klubmi, aby sa na určitý čas prerušila súťaž, alebo sa individuálne posnažíme preložiť niektoré zápasy. Hrozí nám, že traja až štyria hráči môžu ísť na olympiádu. To by bol značný zásah do kádra,“ naznačil generálny manažér Trenčína.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?