Správy z vášho kraja:
20. 12. 2017 13:40 | MOSKVA/kc

Kovaľčuk bráni Rusko: Rakúšania v Soči močili Číňanom do vody a nikto ich nepotrestal

Nájdu sa však aj športovci z Ruska, ktorí priznávajú, že obvinenia zo štátom riadeného dopingu nie sú sprisahaním, ale zakladajú sa na pravde.

Ilya Kovalčuk v drese ruskej reprezentácie.
Ilya Kovalčuk v drese ruskej reprezentácie. Foto: Profimedia.sk

Ruský šport zažíva po obvineniach zo systematického dopingu ťažké časy. MOV zakázal na ZOH 2018 v Pjongčangu všetky ruské symboly a čistí športovci z tejto krajiny môžu štartovať iba pod neutrálnou vlajkou. Ťažko to znáša aj hrajúca legenda ruského hokeja Ilja Kovaľčuk. Hráčovi SKA Petrohrad podľa jeho slov prekáža dvojaký meter, ktorým posudzujú kompetentné orgány správanie športovcov. Ako príklad uviedol škandál rakúskych hokejistov na ZOH 2014 v Soči.

„Ako môžu potrestať Rusko, keď Rakúsko je na tom ešte horšie? Thomas Vanek bral počas olympiády kokaín. My síce stále pijeme, to je pravda, ale koho to zaujíma? Robí to každý. Polovica rakúskeho tímu bola vo väzení, ale ráno mohli pokojne súťažiť. V noci pritom bezdôvodne ukradli tašky a bundy talianskeho bobového tímu. Vymočili sa do snehu a dali to do džbánu na vodu čínskeho curlingového tímu," šokoval Kovalčuk.

Nájdu sa však aj športovci z Ruska, ktorí priznávajú, že obvinenia zo štátom riadeného dopingu nie sú sprisahaním, ale zakladajú sa na pravde. Jedným z nich je aj bývalý elitný hokejový brankár Ilya Bryzgalov, ktorý odohral v NHL 465 zápasov.

Ruskí hokejisti by mali v Pjongčangu súťažiť pod názvom „Olympijskí športovci z Ruska". Na ich dresoch bude z ruskej trikolóry chýbať modrá farba a všetky ruské symboly.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?