Pondelok 22.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
03. 01. 2018 02:32 , článok bol aktualizovaný 03. 01. 2018 02:56 | BUFFALO/Robert Ďurkáč

Po prvej tretine bol bezgólový stav.

Radosť švédskych hokejistov po triumfe nad Ruskom na MS 20 2018.
Radosť švédskych hokejistov po triumfe nad Ruskom na MS 20 2018. Foto: TASR/AP

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli vo štvrťfinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie, keď v americkom Buffale podľahli švédskym rovesníkom 2:3.

Po bezgólovej prvej časti, v ktorej z nášho pohľadu zaujala žŕdka Erika Smolku či neúspešný pokus zblízka z hokejky Samuela Bučeka, otvorili skóre zápasu v deviatej sekunde prostrednej tretiny Švédi.

Isac Lundeström využil zaváhanie našich hráčov v strede hracej plochy a následne z diaľky prekonal brankára Romana Durného.

Otvárací gól zápasu

Zdroj: Twitter/Janik Beichler

Až z vlastnej obrany prešiel pred slovenskú bránku v 27. minúte Fabian Zetterlund, ktorý zvýšil stav zápasu na 2:0.

Sólo Zetterlunda - 2:0 pre Švédov

Najväčšiu slovenskú príležitosť v druhej tretine zahodil v 33. minúte Samuel Solenský, ktorý trafil švédskeho gólmana Filipa Gustavssona. Vôbec prvý gól v početnej výhode na tomto turnaji sme strelili v 38. minúte, keď sa presadil kapitán Martin Bodák a skorigoval na 1:2.

Bodákova parádna strela - 1:2

WHAT A BEAUT BY MARTIN BODÁK ( @WHLKootenayICE )! ABSOLUTELY TREMENDOUS SHOT THAT BRINGS SLOVAKIA WITHIN 1! pic.twitter.com/o8cggLsbzq

- NHL Daily 365 (@NHLDaily365) 3. januára 2018

Zdroj: Twitter/NHL Daily 365

Veľká šanca na vyrovnanie sa naskytla už na začiatku záverečnej tretiny, keď hrali zverenci trénera Ernesta Bokroša viac ako 1,5-minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Počas nej však zaujala len nastrelená žŕdka od Mariána Studeniča.

Premárnená príležitosť nás mrzela v 50. minúte, keď brilantnú akciu zakončil do odkrytej slovenskej bránky svojim druhým gólom v zápase Lundeström.

Tretí gól Švédska

Už o dve minúty neskôr však vykresal iskierku nádeje taktiež druhým zásahom v tomto štvrťfinále Bodák, ktorý znížil na 2:3.

Bodákovo zníženie na 2:3

Našimi tromi najlepšími hráčmi celého turnaja sa stali brankár Durný, obranca Bodák a útočník Buček.

Švédi sa v boji o finále stretnú s USA, domáci výber pokoril Rusov 4:2. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria tímy Česka a Kanady.

MS hráčov do 20 rokov, štvrťfinále:

Švédsko - Slovensko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 21. Lundeström (Söderlund), 27. Zetterlund, 51. Lundeström (Söderlund, Steen) - 38. Bodák (Čacho, Buček), 52. Bodák (Kelemen). Rozhodovali: Garon (Kan.), Nikolic (Rak.) - Hancock II (USA), Ondráček (ČR), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1445 divákov.
Švédsko: Gustavsson – Liljegren, Moverare, Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, Nylander, Andersson – Karlström, L. Lindström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen –  Gustafsson, Davidsson, Jonsson Fjällby – Boqvist
Slovensko: Durný – Hedera, Korenčík, Bodák, Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta – Kundrik, Smolka, Kelemen – Krivošík, Tamáši, Roman – Buček, Studenič, Ružička – Solenský, Čacho, Liška