09. 03. 2018 07:45 , článok bol aktualizovaný 09. 03. 2018 10:31 | NEW YORK/TASR

Boston doma zvíťazil nad Philadelphiou 3:2 aj vďaka dvom asistenciám kapitána Zdena Cháru.

Zdeno Chára.
Zdeno Chára. Foto: AP Photo/Elise Amendola

Hokejisti Chicaga prehrali v zámorskej NHL v noci na piatok na domácom ľade s Carolinou 2:3. Skóre stretnutia otvoril v 7. minúte slovenský útočník Blackhawks Tomáš Jurčo. Bol to jeho tretí presný zásah v tomto ročníku. O triumfe Hurricanes rozhodol v tretej tretine z presilovky fínsky útočník Sebastian Aho.

Jurčo strelil tretí gól v posledných šiestich dueloch, pričom v predchádzajúcich 49-tich dal iba jeden. Celkovo nazbieral v prebiehajúcej sezóne NHL v 17 zápasoch päť bodov (3+2). V bránke "hurikánov" sa predstavil Scott Darling, pre ktorého to bol premiérový duel v United Centre po letnom prestupe práve z Chicaga. Zaznamenal 22 úspešných zákrokov a prvé víťazstvo od 9. februára. "Každá výhra je dobrá. Myslím si, že som hral dobre, ale v posledných zápasoch som nemal výsledky. Dnes to vyšlo a som rád, že to bolo tu. Bola to zábava, stretol som všetkých známych," povedal.

"Bol to vyrovnaný zápas a mohol v ňom vyhrať každý. Im sa to podarilo v druhej tretine. My sme nemali dosť rýchly pohyb s pukom, celú druhú tretinu sme strávili v našom obrannom pásme," povedal tréner Joel Quenneville.

Boston doma zvíťazil nad Philadelphiou 3:2 aj vďaka dvom asistenciám kapitána Zdena Cháru, ktorý tak má na konte 21 bodov (6+15). O výhre Bruins rozhodol 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny Brad Marchand. Kanonier "medveďov" dal tretí víťazný gól v treťom zápase po sebe. "Dnes bol trochu ľahší, ako v predchádzajúcich zápasoch," okomentoval zásah, ktorý zaznamenal po dorážke Chárovej delovky a neúspešnom doklepnutí Davida Pastrňáka. "Bol to produkt snahy celého tímu. Hrali sme jednoducho a keď posielate puky na bránku, dejú sa dobré veci," dodal.

Darilo sa Vegas Golden Knights, ktorí vyhrali na ľade Detroitu 4:0. Brankár hostí Marc-Andre Fleury zastavil všetkých 28 striel Red Wings a zaknihoval tretí shutout v sezóne, resp. 47. v kariére. Proti bývalým spoluhráčom nastúpil vo víťaznom tíme aj slovenský útočník Tomáš Tatar, nebodoval a pri takmer 16 minútovej porcii na ľade zaknihoval tri strely a zapísal si 4 trestné minúty.

Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom vyhral doma nad New York Islanders 2:1 po nájazdoch, v ktorých rozhodol kapitán Connor McDavid. Ten najprv v druhej tretine vyrovnal na 1:1 a potom zaknihoval aj rozhodujúci nájazd. Sekera odohral 15:30 minúty a zapísal si jeden mínusový bod. V bránke ostrovanov tento raz nechytal Jaroslav Halák, ale Fín Christopher Gibson.

Výsledky:

BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 10. Nash (Pastrňák, Miller), 20. Gionta (CHÁRA, Wingels), 60. Marchand (Pastrňák, CHÁRA) - 2. Voráček (Patrick, Giroux), 28. Lehterä (Filppula, Gudas). Brankári: Rask - Lyon, strely na bránku: 27:33, 17.565 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - COLORADO AVALANCHE 5:4 pp (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 8. Jenner (Wennberg), 22. Vanek (Jenner, Murray), 33. Werenski (Jones, Dubois), 36. Vanek (Jones, Werenski), 61. Jones (Dubois, Panarin) - 7. Barrie (Rantanen), 8. Söderberg (Comeau), 54. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 57. Söderberg. Brankári: - , strely na bránku: 44:27, 15.236 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - WINNIPEG JETS 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 37. Palmieri (Hischier), 52. Hischier (Bratt, Butcher) - 5. Laine (Šťastný, Ehlers), 34. Armia (Chiarot, Hellebuyck), 50. Ehlers (Byfuglien). Brankári: Schneider - Hellebuyck, strely na bránku: 43:24, 14.023 divákov.

DETROIT RED WINGS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 3. Tuch, 31. Eakin (Karlsson), 38. Eakin (Nosek, Hunt), 39. Tuch (Eakin). Brankári: Howard - Fleury, strely na bránku: 28:32, 19.515 divákov.

FLORIDA PANTHERS - MONTREAL CANADIENS 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 17. Huberdeau (Trocheck, Dadonov), 22. Bjugstad (Barkov, Yandle), 23. Haley (MacKenzie), 42. Dadonov (Yandle, Barkov), 55. Trocheck (Yandle). Brankári: Luongo - Lindgren, strely na bránku: 32:40, 14.901 divákov.

OTTAWA SENATORS - BUFFALO SABRES 3:4 pp a sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 21. Dzingel (Duchene), 24. Dzingel (Hoffman, Karlsson), 38. Chabot (Pääjärvi, Stone) - 18. Scandella, 35. Reinhart (Pouliot), 41. Wilson (O'Reilly, Reinhart), rozh. nájazd: Josefson. Brankári: Anderson - Lehner, strely na bránku: 40:34, 13.377 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK RANGERS 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)
Góly: 3. Paquette (Kunitz, Callahan), 8. Erne (Cirelli), 22. Cirelli (Sergačiov, Killorn), 33. Kunitz (Cirelli), 38. Johnson (Kučerov, Sergačiov) - 28. Spooner (Hayes, Fast), 44. Zuccarello (Spooner), 58. Hayes (O'Gara, Spooner). Brankári: Vasilevskij - Lundqvist (33. Georgiev), strely na bránku: 45:30, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ANAHEIM DUCKS 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 6. Smith (Turris, Hartman), 16. Johansen (Forsberg, Arvidsson), 39. Watson (Sissons, Ellis), 59. Arvidsson (Forsberg, Johansen) - 47. Rakell (Perry, Getzlaf), 57. Rakell (Getzlaf, Silfverberg). Brankári: Rinne - Gibson, strely na bránku: 28:33, 17.475 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - CAROLINA HURRICANES 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. JURČO (Seabrook), 16. Sharp (Duclair, Kampf) - 11. Slavin (Williams, Pesce), 22. Williams (Lindholm, Faulk), 45. Aho (Teräväinen, Lindholm). Brankári: Berube - Darling, strely na bránku: 24:40, 21.681 divákov.

EDMONTON OILERS - NEW YORK ISLANDERS 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 59. McDavid (Klefbom, Bear), rozh. nájazd: McDavid - 42. Hickey (Nelson, Pulock). Brankári: Talbot - Gibson, strely na bránku: 36:31, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WASHINGTON CAPITALS 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 16. Carter (Martinez, Pearson), 30. Lewis (Carter), 59. Clifford (Kopitar, Forbort) - 26. Vrána (Oshie, Orpik). Brankári: Quick - Grubauer, strely na bránku: 29:26, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ST. LOUIS BLUES 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 53. Bödker (Donskoi, DeMelo), 60. Hertl (Burns). Brankári: Jones - Allen, strely na bránku: 36:16, 17.400 divákov.