Správy z vášho kraja:
26. 04. 2018 11:04 | NEW YORK/kc

Dvojice druhého kola play off NHL sú známe: Prejde konečne Washington cez Pittsburgh?

Druhé kolo play off NHL štartuje už v noci zo štvrtka na piatok.

Sidney Crosby a Alex Ovečkin.
Sidney Crosby a Alex Ovečkin. Foto: Profimedia.sk

Prvé kolo play off NHL je za nami a posledným tímom, ktorý si zabezpečil postup sa stal Boston Bruins. Najväčšiu pozornosť v druhom kole bude pútať séria Pittsburgh Penguins vs. Washington Capitals. Crosby a spol. vyradili tím na čele s Ovečkinom v posledných dvoch play off.

Dvojice play off

Pens vs Capitals

Pittsburgh sa môže stať prvým tímom od roku 1983 (New York Islanders 1980-83), ktorý vyhral Stanley Cup trikrát za sebou.

Sharks vs. Golden Knights

Nemenej zaujímavé bude sledovať, ako zvládne 2. kolo nováčik a najväčšie prekvapenie sezóny Vegas Golden Knights, ktorý narazí na San José Sharks. Oba tímy postúpili v najkratšom možnom čase po výsledkoch 4:0 na zápasy.

Jets vs. Predators

Súboj medzi Winnipeg Jets a Nashville Predators bude aj duelom dvoch najlepších brankárov základnej časti. Connor Hellebuyck aj Pekka Rinne sú spolu s Andreiom Vasilevskim (Tampa Bay) kandidátmi na Vezinovu trofej. Slovenský útočník Marko Daňo (Winnipeg) je zdravým náhradníkom a v prvom kole sa na ľade neukázal.

Lightning vs Bruins

Špeciálne pre slovenského ale aj českého diváka bude zaujímavá séria medzi Boston Bruins a Tampa Bay Lightning. Zdeno Chára a Davidovia Pastrňák a Krejčí sú vo forme rovnako ako aj celý Boston a bude zaujímavé, ako sa vysporiadajú s najlepšie útočiacim tímom základnej časti, v ktorom najviac vynikajú Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Dvojice play off NHL

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?