19. 09. 2018 15:07 , článok bol aktualizovaný 19. 09. 2018 15:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Spoločnosť Ticketportal vysvetlila, čo spôsobilo chaos pri predaji lístkov na MS v hokeji

Problém s predajom sa týkal kamenných predajní i cez internet.

Zástupcovia spoločnosti Ticketportal Stanislava Šebeňová a Marek Bezák.
Zástupcovia spoločnosti Ticketportal Stanislava Šebeňová a Marek Bezák. Foto: TVNOVINY.sk

Zástupcovia spoločnosti Ticketportal na tlačovej konferencii vo svojom sídle vysvetlili, ako vznikli problémy v súvislosti so spustením predaja lístkov na MS v hokeji 2019.

Marek Bezák a Stanislava Šebeňová sa na úvod ospravedlnili za vzniknuté problémy. Po dôkladnej analýze zistili, že boli spôsobené nečakane veľkým náporom na systém online predaja lístkov, za ktorým s najväčšou pravdepodobnosťou stáli priekupníci. Systém predaja bol podľa ich slov testovaný na 60-tisícový dopyt za sekundu, no v niektorých momentoch musel čeliť až 80-tisíc žiadostiam.

Stávalo sa, že algoritmus, ktorý mal zamedziť priekupníkom skupovať hromadne lístky, vylúčil aj reálnych fanúšikov, ktorí sa naraz prihlasovali z tej istej ip adresy. Automaticky ich zaradil na koniec rady a to isté sa stávalo aj po reštartovaní systému či „refreshovaní" stránky.

Predaj v nákupných centrách spomaľovali niektorí ľudia, ktorí čakali v rade od skorého rána a nakúpili podozrivo veľa vstupeniek. Zástupcovia predajcu lístkov uviedli, že všetky lístky v rámci prvej fázy predaja (30% vstupeniek) na zápasy Slovenska a Česka sú buď vypredané alebo rezervované.

Pozrite si záznam z mimoriadnej tlačovej besedy:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?