08. 10. 2018 07:05 , článok bol aktualizovaný 08. 10. 2018 09:58 | NEW YORK/TASR

Marinčin strávil na ľade takmer 15 minút a na konto si pripísal mínusový bod.

Toronto zvíťazilo v Chicagu.
Toronto zvíťazilo v Chicagu. Foto: TASR/AP Photo/Kamil Krzaczynski

Hokejisti Toronta v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL v Chicagu 7:6 po predĺžení. Marinčin pri svojej tohtosezónnej premiére strávil na ľade takmer 15 minút a na konto si pripísal mínusový bod.

Prvý hetrik v drese Maple Leafs zaznamenal John Tavares. Zavŕšil ho v 50. minúte, keď puk sklepol za Cama Warda hokejkou zo vzduchu. "Chcem čo najčastejšie podávať konzistentné výkony. Každý večer mám na seba maximálne očakávania a mám dojem, že sa veci zlepšujú, stále sa cítim s pukom na hokejke pohodlnejšie," povedal pre nhl.com hviezdny kanadský center, ktorý v lete podpísal s Maple Leafs ako voľný hráč lukratívnu sedemročnú 77-miliónovu zmluvu. V divokom zápase zachránil bod domácim Patrick Kane, ktorý v čase 59:31 vyrovnal na 6:6. O triumfe kanadského tímu rozhodol 19 sekúnd pred koncom predĺženia obranca Morgan Rielly.

Marinčin v zostave nahradil Rusa Igora Ožiganova. Okrem Tavaresa sa duel vydaril aj jeho spoluhráčovi Austonovi Matthewsovi, ktorý nazbieral dva góly a dve asistencie, Kasperi Kapanen a Rielly mali bilanciu 1+2. "Bol to poriadne bláznivý zápas. Na oboch stranách sa vyskytlo množstvo tutoviek a padlo 13 gólov. Samozrejme, v takomto stretnutí sa záver nedá predvídať. Mali sme šťastie, keď sme v poslednej minúte hracieho času dali dva góly," hodnotil zápas tréner "jastrabov" Joel Quenneville.

Hráči Caroliny Hurricanes zdolali New York Rangers 8:5. Prvý gól v profilige a navyše víťazný strelil 18-ročný útočník Andrej Svečnikov - tohtoročná draftová dvojka. "Som superšťastný a nadšený. Našťastie sa mi podarilo tečovať strelu, bol to skvelý pocit," tešil sa talentovaný ruský mladík.

Los Angeles Kings zvíťazili nad Detroitom Red Wings 4:2, o zisku dvoch bodov pre kalifornský tím rozhodol dvomi gólmi v záverečnej tretine Alex Iafallo. Na striedačke "kráľov" bol už Slovák Peter Budaj, celý zápas však v domácej bránke odchytal Jack Campbell.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - TORONTO MAPLE LEAFS 6:7 pp (2:2, 1:2, 3:2 - 0:1)
Góly:
9. Toews (Kahun, Keith), 13. DeBrincat (Kahun, Keith), 26. Hayden (Jokiharju, Keith), 43. Manning (Seabrook, Kunitz), 59. Kane (Jokiharju, Schmaltz), 60. Kane (Jokiharju, Schmaltz) – 15. Kapanen (Matthews), 15. Matthews (Kapanen), 24. Tavares (Hyman, Rielly), 28. Tavares (Marner, Rielly), 50. Tavares (Marner), 59. Matthews (Marleau, Gardiner), 61. Rielly (Marleau, Matthews). Brankári: Ward - Sparks, strely na bránku: 31:34, 21.812 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK RANGERS 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)
Góly:
10. Foegele (Williams, Nečas), 15. Martinook (Williams, Staal), 30. Staal (Foegele, Slavin), 40. Ferland, 46. Wallmark (Martinook, Svečnikov), 51. Svečnikov (Faulk, de Haan), 52. Foegele (Williams, Staal), 60. Teräväinen (Aho, Ferland) – 1. Vesey (Hayes, Fast), 7. Kreider (Howden, Namestnikov), 23. Vesey (Skjei, Chytil), 32. Bučnevič (DeAngelo, Hayes), 45. Kreider (DeAngelo, Fast). Brankári: Mrázek - Georgiev, strely na bránku: 40:24, 13.526 divákov.

LOS ANGELES KINGS - DETROIT RED WINGS 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly:
25. Kopitar (Kovaľčuk, Muzzin), 37. LaDue (Toffoli), 50. Iafallo (Kovaľčuk), 60. Iafallo (Toffoli, Martinez) – 29. Mantha (Athanasiou, Cholowski), 56. Larkin (Nyquist, Cholowski). Brankári: Campbell - Bernier, strely na bránku: 25:38, 18.230 divákov.