Správy z vášho kraja:
09. 11. 2018 08:07 , článok bol aktualizovaný 09. 11. 2018 10:21 | WASHINGTON/TASR

Tatar skóroval, Haláka vystriedali po piatom góle

Bodovo sa nepresadil ani útočník Arizony Coyotes Richard Pánik.

Haláka vystriedali po piatom góle.
Haláka vystriedali po piatom góle. Foto: TASR/AP Photo/Elise Amendola

Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v nočnom zápase NHL, v ktorom jeho Montreal prehral na vlastnom ľade s Buffalom Sabres 5:6 po predĺžení. Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne a tretí z uplynulých dvoch duelov.

Boston nestačil doma na Vancouver Canucks 5:8. V bránke Bruins odštartoval duel Slovák Jaroslav Halák, ale nedochytal, po piatom inkasovanom góle ho v 35. minúte vystriedal Fín Tuukka Rask, ktorého protihráči prekonali trikrát. Halák chytil 14 z 19 striel, čo znamená 73,7-percentnú úspešnosť.

"Snažil som sa to udržať pod 10 gólov," poznamenal Rask sarkasticky pre zámorské médiá. "Ani jeden brankár nemal svoj deň, ale to sa stáva. V obrane sme strácali puky, neblokovali sme strely, to bol náš problém," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy. Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol na ľade takmer 19 minút, pripísal si jednu mínusku a dve strely.

Tatar sa v súboji s Buffalom presadil v 31. minúte, keď po rýchlom brejku a výbornej prihrávke Maxa Domiho vyrovnal na 4:4. Canadiens potom viedli, ale duel poslal do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Jeff Skinner a v nadstavenom čase rozhodol Rasmus Ristolainen. Tatar absolvoval na ľade takmer 16 minút, okrem gólu mal dva mínusové body a dve strely.

Na dvanásty zápas v sezóne nastúpil obranca Ottawy Christián Jaroš, jeho Senators prehrali s finalistom uplynulého ročníka Vegas Golden Knights 3:5. Dvadsaťdvaročný slovenský obranca bol na ľade 12:39 minúty, pripísal si mínusku a súperovho brankára otestoval dvoma strelami.

Bodovo sa nepresadil ani útočník Arizony Coyotes Richard Pánik, ktorého tím prehral vo Philadelphii 4:5. Flyers prehrávali 2:4, ale dokonalý obrat dokončil v predĺžení obranca Shayne Gostisbehere. Pánik zaznamenal mínusku, strelu a dvakrát bol na trestnej lavici. Odohral 13 minút a 20 sekúnd.

BOSTON BRUINS - VANCOUVER CANUCKS 5:8 (1:1, 3:5, 1:2)
Góly: 14. Grzelcyk (Krejčí, DeBrusk), 21. Bergeron (Krug), 29. DeBrusk (Krejčí, Nordström), 38. DeBrusk (Krug, Marchand), 54. Heinen (Grzelcyk, Krejčí) - 3. Horvat, 28. Eriksson (Gudbranson, Granlund), 29. Hutton (Horvat, Goldobin), 34. Eriksson (Hutton, Leipsic), 35. Roussel (Granlund, Del Zotto), 40. Gudbranson (Horvat, Eriksson), 50. Horvat, 52. Virtanen (Goldobin, Pettersson). Brankári: HALÁK (35. Rask) - Markström, strely na bránku: 28:33, 17.565 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - ARIZONA COYOTES 5:4 pp (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Góly: 2. Konecny (Giroux, Couturier), 6. Laughton (Lehterä), 43. Laughton (Weise, Lindblom), 58. Weise (Gostisbehere), 62. Gostisbehere (Voráček, Giroux) - 9. Ekman-Larsson (Galchenyuk, Keller), 22. Richardson (Grabner, Hinostroza), 27. Stepan, 27. Grabner (Ekman-Larsson). Brankári: Pickard (27. Elliott) - Kuemper, strely na bránku: 31:34, 18.884 divákov.

FLORIDA PANTHERS - EDMONTON OILERS 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 27. Dadonov (Barkov, Hoffman), 29. Bjugstad (Kiselevič, McCann), 44. Huberdeau (Trocheck, Yandle), 60. Sceviour (Trocheck, Hoffman) - 41. Draisaitl (McDavid). Brankári: Luongo - Talbot, strely na bránku: 33:27, 11.484 divákov.

´

MONTREAL CANADIENS - BUFFALO SABRES 5:6 pp (3:3, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Drouin (Domi, Benn), 15. Peca (Deslauriers, Reilly), 17. Shaw (Drouin, Domi), 31. TATAR (Domi, Mete), 39. Deslauriers (Peca) - 7. Sobotka (Rodrigues, Reinhart), 15. Sobotka (Rodrigues, Reinhart), 16. Sheary (Mittelstadt, Scandella), 26. Skinner (Eichel, Pominville), 43. Skinner (Eichel), 62. Ristolainen. Brankári: Price - Ullmark (41. Hutton), strely na bránku: 37:31, 20.488 divákov.

OTTAWA SENATORS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Góly: 38. Duchene (Chabot, Stone), 47. Dzingel (Borowiecki, Tierney), 49. Chabot - 16. Marchessault (Miller, Tuch), 20. Theodore (Karlsson, Hunt), 38. Holden (Eakin, Tuch), 50. Carrier (Bellemare, Reaves), 52. Bellemare (Miller). Brankári: Anderson - Fleury, strely na bránku: 30:42, 15.213 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 26. Joseph (Killorn, Stralman), 32. Miller (Sergačov, Stamkos), 59. Johnson (Kučerov, Gourde), 60. Stamkos (Miller, McDonagh) - 4. Bailey (Nelson), 49. Bailey (Pelech, Barzal). Brankári: Vasilevskij - Lehner, strely na bránku: 27:37, 19.092 divákov.

DALLAS STARS - SAN JOSE SHARKS 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 9. Shore (Seguin, Ničuškin), 27. Seguin, 28. Smith (Dickinson, Heiskanen), 55. Shore (Heatherington, Comeau) - 15. Meier (Labanc, Couture), 32. Pavelski (Burns, Thornton), 48. Kane (Burns, Suomela). Brankári: Chudobin - Jones, strely na bránku: 22:36, 18.137 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - CAROLINA HURRICANES 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Góly: 25. Kane (Anisimov, Gustafsson), 31. Kämpf (Saad, Rutta), 44. Schmaltz (Seabrook, Kane) - 5. Svečnikov (Martinook, Wallmark), 10. Slavin (Williams, Wallmark), 16. Di Giuseppe (McGinn, Faulk), 22. De Haan (Aho, Teräväinen). Brankári: Crawford - Darling, strely na bránku: 38:34, 21.331 divákov.

LOS ANGELES KINGS - MINNESOTA WILD 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Muzzin (Martinez) - 15. Niederreiter (Parise, Koivu), 35. Parise (Koivu), 60. Granlund (Koivu). Brankári: Campbell - Dubnyk, strely na bránku: 28:24, 17.621 divákov.