Správy z vášho kraja:
06. 12. 2018 07:56 , článok bol aktualizovaný 06. 12. 2018 09:28 | WASHINGTON/TASR

VIDEO-NHL: Edmonton po nájazdoch vyhral na ľade St. Louis

San Jose nedalo najmenšiu šancu Caroline.

Hokejista Anaheimu Ducks Pontus Aberg sa teší po strelení víťazného gólu.
Hokejista Anaheimu Ducks Pontus Aberg sa teší po strelení víťazného gólu. Foto: TASR/AP Photo/Nick Wass

Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli v noci na štvrtok v NHL na ľade St. Louis Blues 3:2 po samostatných nájazdoch. Po prvej tretine prehrávali o dva góly, no vyrovnali vďaka Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi a Oscarovi Klefbomovi. V nájazdoch sa okrem Nugenta-Hopkinsa spomedzi hostí presadil Connor McDavid.

Kapitán "olejárov" si pripísal piaty rozhodujúci nájazd v profiligovej kariére. "Po odohratí 60 minút sme si verili. V predĺžení sme sa cítili dobre. Boli to naše prvé nájazdy v sezóne a zvládli sme ich," citovala McDavida agentúra AP. Brankár hostí Cam Talbot predviedol 28 úspešných zákrokov a dosiahol 100. víťazstvo v drese Edmontonu.

Anaheim rozhodol o domácom víťazstve nad Chicagom 4:2 v tretej tretine, v ktorej skórovali Ondřej Kaše a Jakob Silfverberg. Ducks vyhrali siedmykrát v uplynulých ôsmich dueloch, Blackhawks ťahajú sériu piatich prehier.

San Jose si na vlastnom ľade poradilo s Carolinou Hurricanes 5:1. Tri body vo farbách domácich si pripísali Timo Meier (1+2) aj Joe Thornton (0+3). Útočník Sharks Joe Pavelski strelil 18. gól v ročníku a bodoval v piatom zápase za sebou. Brankár domácich Martin Jones chytil 39 striel.

NHL - sumáre:

ST. LOUIS BLUES - EDMONTON OILERS 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly:
7. Barbašev (Sundqvist, Nolan), 14. Schenn (Butler, Dunn) – 25. Nugent-Hopkins (Nurse, Russell), 60. Klefbom (McDavid, Khaira), rozh. sam. nájazd McDavid. Brankári: Allen - Talbot, strely na bránku: 30:36, 16.551 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Góly:
6. Montour (Aberg, Lindholm), 7. Sprong (Henrique, Ritchie), 45. Kaše (Rowney, Sherwood), 59. Silfverberg – 28. Gustafsson (Keith, Kane), 40. DeBrincat (Toews, Saad). Brankári: Gibson - Crawford, strely na bránku: 32:27, 15.696 divákov.

SAN JOSE SHARKS - CAROLINA HURRICANES 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly:
4. Goodrow (Labanc, Karlsson), 11. Hertl (Labanc, Couture), 29. Meier (Šimek, Thornton), 36. Pavelski (Meier, Thornton), 56. Sörensen (Meier, Thornton) – 39. Wallmark (Hamilton, Slavin). Brankári: Jones - McElhinney, strely na bránku: 23:40, 17.119 divákov.

Zdroj videí: nhl.com