20. 02. 2019 16:00 | BRATISLAVA/kc

Slovanu hrozí ešte väčšia blamáž. Tragikomická situácia môže nastať už v Helsinkách

Slovan má k dispozícii iba jedného brankára.

Brankár Slovana Jakub Štěpánek po zápase hokejovej KHL ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Minsk.
Brankár Slovana Jakub Štěpánek po zápase hokejovej KHL ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Minsk. Foto: TASR

To, že HC Slovan Bratislava ukončí sezónu v KHL na poslednom mieste, je už známe. Teraz však hrozí, že po katastrofálnej sezóne pridá aj nedôstojnú bodku. Reč je o zúfalej situácii okolo brankárskeho postu.

Reprezentant Marek Čiliak odišiel v rámci tradičného výpredaja ešte koncom januára do HC Kometa Brno, Čech Jakub Štepánek dostal za útok na rozhodcu päťzápasový dištanc a jediným gólmanom, ktorého má tréner Országh k dispozícii, je osemnásťročný Michal Vojvoda.

Na snímke tréner brankárov Ján Lašák v rozhovore s tretím brankárom Slovana Bratislava Michalom Vojvodom počas tréningu na zraze
Na snímke tréner brankárov Ján Lašák v rozhovore s tretím brankárom Slovana Bratislava Michalom Vojvodom počas tréningu na zraze
 

V prípade, že sa zraní, Slovan budem musieť do brány poslať hráča z poľa. Tragikomická situácia môže nastať už v stredajšom zápase proti Jokeritu. Ak by sa Vojvoda v zápase, nedajbože zranil, niektorý z ostatných hráčov na súpiske si musí do 15 minút obliecť brankársky výstroj a postaviť sa do brány.

„Je to trošku neobvyklá situácia. Nečakal som, že zostanem jediným brankárom," neskrýval rozpaky mladík Vojvoda v rozhovore pre klubový web Slovana.

Okrem zápasu v Helsinkách čaká Slovan derniéra v Soči a zostáva len dúfať, že sa nestane nič nepríjemné a Vojvoda dochytá oba zápasy.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej