21. 03. 2019 12:09 | PRAHA/TASR

NHL sa v budúcej sezóne vráti do Prahy, takéto sú ceny lístkov

Zápas NHL sa v Prahe naposledy odohral v roku 2010, keď metropola Česka privítala súboj Phoenixu Coyotes s Bostonom Bruins.

Na snímke pohľad logo NHL na bezjbalovom štadióne Dodger počas príprav na hokejový zápas NHL.
Na snímke pohľad logo NHL na bezjbalovom štadióne Dodger počas príprav na hokejový zápas NHL. Foto: TASR/AP

Najvyššia zámorská hokejová súťaž NHL sa tento rok vráti do Prahy. Vedenie profiligy potvrdilo, že 4. októbra v O2 aréne proti sebe nastúpia Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks.

"Nezabudnuteľná méta v mojej kariére," citoval portál idnes.cz českého útočníka Flyers Jakuba Voráčka.

"Keď som správu počul prvýkrát, mal som obrovskú radosť," uviedol jeho krajan, spoluhráč a obranca Radko Gudas. "Je to veľká vec pre mňa aj pre celú našu republiku. Dúfam že príde veľa ľudí a všetci si to užijeme," dodal útočník Chicaga David Kämpf.

Vstupenky v cene od 1990 do 7990 českých korún (približne 77 až 312 eur) sa začnú predávať 27. marca v sieti Ticketportal.

Zápas NHL sa v Prahe naposledy odohral v roku 2010, keď metropola Česka privítala súboj Phoenixu Coyotes s Bostonom Bruins, dva roky predtým tam bojovali o body New York Rangers s Tampou Bay Lightning. Okrem toho sa odohrali v Česku ešte dva exhibičné súboje Bruins s Libercom (2010) a Rangers so Spartou (2011).

V rámci projektu Global Series tento rok odohrajú ešte dva zápasy NHL v Štokholme Buffalo Sabres s Tampou Bay Lightning, na programe sú 8. a 9. marca.

Okrem toho sa Blackhawks predstavia 29. septembra v prípravnom stretnutí s Eisbären Berlín a Flyers nastúpia o deň neskôr proti švajčiarskemu HC Lausanne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej