15. 04. 2019 17:18 | KOŠICE/TV Markíza

Hokejový šampionát je predo dvermi. V Košiciach simulovali požiar v hotelovej izbe

V hoteli budú bývať hviezdy Kanady, USA či Fínska.

Hasiči.
Hasiči. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Je lepšie byť pripravený ako sa zľaknúť. V Košiciach si vyskúšali, ako zvládnu náročný zásah v jednom z najväčších hotelov v meste. Pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ňom budú ubytovaní nielen bežní hostia, ale hokejisti Kanady, USA a Fínska.

Je zhruba pol jedenástej predpoludním a spoza dverí hotelovej izby na deviatom poschodí sa valí hustý dym.

Ide o minúty. Zamestnanci hotela musia okamžite konať. Spúšťajú varovný signál, hlásič vyzýva hostí, aby opustili budovu.

Hostia a zamestnanci narýchlo opúšťajú hotel. Všetky únikové cesty musia byť otvorené. Na recepcii to však trvá akosi pridlho, hasičov volajú až po desiatich minútach.

Útočný tím a záchranári vstupujú zhruba po 15 minútach do hotela. Tam však na nich čaká prekvapenie. Evakuačný výťah sa nedá použiť.

Na deviate poschodie tak musia pešo. Tam na nich čaká nielen horiaca izba. Musia prehľadať všetky ostatné miestnosti a zistiť, či sa v nich niekto nenachádza.

Ani pred hotelom nie je núdza o akciu. Hasiči sa snažia napojiť požiarny hydrant a s plošinou sa dostať čo najbližšie k požiaru, to sa im však nedarí kvôli prístavbe budovy.

Taktické cvičenie ukončili zhruba po hodine. Teraz budú hasiči, ako aj manažment hotela analyzovať, čo urobiť lepšie v prípade takejto mimoriadnej udalosti.

Ešte minulý týždeň si policajti vyskúšali, ako vyriešiť rukojemnícku drámu na hokejovom štadióne. Vyzerá to zatiaľ tak, že bezpečnostné zložky sú na svetové podujatia pripravené.

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej