24. 04. 2019 17:18 | BRATISLAVA/TASR

Ešte 16 dní a sú tu majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Finišuje sa s poslednými prípravami

O šampionát je podľa organizátorov veľký záujem, lístky na zápasy slovenského a českého tímu sú už momentálne nedostupné.

Na snímke oficiálne spustenie predaja vstupeniek na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku v Košiciach.
Na snímke oficiálne spustenie predaja vstupeniek na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku v Košiciach. Foto: TASR

Ešte 16 dní. Toľko zostáva do začiatku Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Tento rok prídu najlepšie tímy sveta do Bratislavy a do Košíc.

Mestá finišujú s poslednými prípravami tak, aby sme na tisícky fanúšikov urobili dobrý dojem.

O šampionát je podľa organizátorov veľký záujem, lístky na zápasy slovenského a českého tímu sú už momentálne nedostupné. Organizačný výbor si už prevzal oba zimné štadióny v Bratislave a v Košiciach, v ktorých končia s úpravami, pripravuje sa zázemie pre tímy, hostí, média i fanúšikov. V hlavnom meste sa rekonštruujú podlahy, nainštalované je nové osvetlenie i mantinely. V Košiciach mantinely vymenili už začiatkom februára a na vonkajších stenách arény pribudlo aj nové opláštenie vo farbách majstrovstiev sveta.

 

Hlavné mesto a Košice spolu s organizátormi pripravili viaceré opatrenia, ktoré majú zabrániť zhusteniu dopravy v okolí štadiónov a v centrách.

Za svoju prioritu považujú aj bezpečnosť. Po meste sa bude pohybovať vyšší počet policajných hliadok, a to aj v centre mesta či na Hlavnej stanici. V Košiciach bude denne v službe o 50 mestských policajtov viac ako zvyčajne. Situáciu bude monitorovať aj viac ako 200 nových bezpečnostných kamier po celom meste.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút verí, že svetový šampionát v Bratislave a Košiciach prekoná divácku návštevnosť z roku 2011. Zápasy MS vtedy videlo 406 804 divákov, v priemere 7 264 na zápas. Je predpoklad, že toto číslo bude teraz väčšie.

Kohút očakáva, že zápasy okrem skalných fanúšikov navštívia aj ľudia, ktorí na hokej nechodia pravidelne. "Napriek tomu, že zápasy Slovenska a Česka sú momentálne nedostupné, stále sú v predaji ďalšie zaujímavé duely. Veríme, že do oboch hál sa dostanú nielen skalní fanúšikovia, ale aj rodiny s deťmi. Verím, že si odnesú veľa neopakovateľných zážitkov. Chceme tieto MS urobiť ináč ako v roku 2011, najmä čo sa týka fanzón," zdôraznil šéf slovenského hokeja na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Pre samotných hokejistov, členov výprav i predstaviteľov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) sú už pripravené hotely. Návštevníkov šampionátu čaká viacero sprievodných akcií. "Počas MS sa uskutoční trénerské sympózium, Kongres IIHF a uvedenie legiend do Siene slávy IIHF. Medzi inými do nej uvedú Miroslava Šatana a Žigmunda Pálffyho," dodal Nemeček.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej