Správy z vášho kraja:
13. 05. 2018 17:37 | KODAŇ/ Michal Lukačovič

Pivo tieklo potokom: Peter nám porozprával, ako sa ocitol sám medzi Švédmi

Mali podmienku, že sa musí dať do žltého. On im sľúbil, že keď ho nechajú v modrom, všimnú si ich kamery.

Sám Slovák v mori Švédov.
Sám Slovák v mori Švédov. Foto: TASR/ súkromný archív

Podarilo sa nám vypátrať fanúšika, ktorý pobavil Slovákov pri televíznych obrazovkách počas zápasu Slovensko - Švédsko. Réžia si ho všimla pri oslave Ďalogovho gólu na 3:2. Sám v modrom drese sa na štadióne ocitol v obklopení švédskych fanúšikov.

zdroj: streamable.com

Peter spod Tatier nám porozprával, ako sa infiltroval medzi severanov:

„Do Kodane som išiel naslepo. Sám, lebo nik zo známych tak narýchlo nemohol. Lístok som plánoval kúpiť pred arénou, keďže cez oficiálne kanály sa to už zohnať nedalo. Po príchode na hotel som zbadal žltý oceán fanúšikov, ktorí sa príjemne bavili. Pridal som sa k ním a pivo tieklo potokom. Robili si zo mňa srandu, že nás rozbijú 5:2. Ja som im predpovedal remízu 2:2 alebo 3:3. Samozrejme sa smiali," opísal večerné stretnutie Peter.

Z Petrovho súkremného archívu.
Z Petrovho súkremného archívu.
 

Na druhý deň ráno sa 38-ročnému rodákovi žijúcemu v Tatrách splnil sen. „Pri raňajkách mi oznámili, že jeden ich kolega ochorel a lístok je voľný. Hneď som ho zobral. Mali podmienku, že sa musím dať do žltého. Ja, že nie, ale bolo to zo srandy, samozrejme. Síce ešte naliehali, ale povedal som im, že keď budem sám Slovák v žltom mori, tak nás bude stále brať kamera. Smiali sa zasa. Slovenský dres som kúpil až pred štadiónom od slovenského bubeníka. Nebolo to ani infiltrovanie, ale spontánne spojenie sa. Švédi sú úžasní ľudia, skvele sa bavia a bez hrubosti," priznal fanúšik.

Petrov odvážny tip v skutočnosti vyšiel, a tak sme sa ho spýtali, ako to prežívali noví kamaráti na štadióne. „Nálada klesla, ale spotreba piva išla hore, takže to bolo ok," odpovedá s úsmevom Peter. Bol to preňho prvý zápas na MS a prvý veľký zápas v živote. Páčilo sa mu to natoľko, že by sa chcel do Dánska ešte vrátiť na finále. Momentálne je však späť na Slovensku.

Fandiť slovenským hokejistom proti Rusom tak bude pri televíznej obrazovke. „Tipujem rád, ale toto je ťažké. Tak z voleja poviem, že to bude 3:2 pre nás," uzatvára pozitívnou prognózou.

Z Petrovho súkremného archívu.
Z Petrovho súkremného archívu.
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018

Už ste čítali?