Správy z vášho kraja:
15. 05. 2018 18:51 | KODAŇ/kc

Kto zo Slovákov predviedol na MS najlepšie výkony? Hlasujte v ankete

Vybrali sme desať hráčov, ktorí nesklamali a boli oporami.

Spoločná fotografia slovenského hokejového tímu.
Spoločná fotografia slovenského hokejového tímu. Foto: TASR

Po zápase Švajčiarsko - Francúzsko bolo jasné, že Slováci si zahrali proti Bielorusom už iba o česť. Naši hokejisti si aj napriek tomu, že sa im nepodarilo postúpiť do štvrťfinále, na šampionáte hanbu neurobili.

Počas zlatej éry slovenského hokeja sme si zvykli, že našou doménou je najmä útok. Na MS v Dánsku už to bolo naopak a ťažili sme najmä z dobre organizovanej obrany a bojovnosti.

Slovensku chýbal spoľahlivý strelec gólov a väčšia kreativita v útoku. Najproduktívnejším hráčom sa stal veterán Ladislav Nagy, ktorý bol našim najnebezpečnejším útočníkom (1 gól a 9 asistencií) a jeden z mála, ktorý sa nebál "zobrať to na seba". Svoje si splnil aj Tomáš Jurčo, ktorý sa so štyrmi gólmi stal našim najlepším strelcom.

V pozitívnom svetle sa napriek nedostatku skúseností ukázali näjma mladí hráči. Veľký potenciál ukázali Martin Fehérváry, Dávid Bondra, Christián Jaroš aj Michal Čajkovský. Z brankárov sa o niečo viac darilo Marekovi Čiliakovi, no nesklamal ani Patrik Rybár. S týmto postom sme teda určite problém nemali.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018

Už ste čítali?