Správy z vášho kraja:
16. 05. 2018 12:49 | BRATISLAVA/kc

Najzaujímavejšie momenty a postrehy zo zápasov Slovákov na MS v Dánsku

Asi najpozitívnejším zistením je, že naši hokejisti sa naučili lepšie brániť.

Ďaloga sa z gólu radoval aj s rozhodocom, ktorého v zotrvačnosti poslal na ľad.
Ďaloga sa z gólu radoval aj s rozhodocom, ktorého v zotrvačnosti poslal na ľad. Foto: TASR/Martin Baumann

Slováci sa rozlúčili s MS v Dánsku už po základných skupinách. Svetový šampionát ukázal silné stránky aj slabiny slovenského výberu. Aj podľa generálneho manažéra Miroslava Šatana je miesto tesne za bránami štvrťfinále reálnym odrazom súčasného stavu hokeja v krajine.

Vo februárovom rebríčku IIHF figurovalo Slovensko na 10. mieste, na turnaji v Dánsku skončilo deviate a oproti vlaňajšiemu Kolínu si tak polepšilo o päť priečok. Zlepšenie oproti minulým rokom podčiarkuje aj fakt, že Slováci získali najviac bodov (11) od striebornej medaily z MS 2012 v Helsinkách.

Asi najpozitívnejším zistením je, že naši hokejisti sa naučili lepšie brániť. Najväčšiu zásluhu na tom má pochopiteľne tréner Craig Ramsay a jeho herný systém. Aj samotní hráči priznali, že predtým v našej obrane často vládol chaos.

Dokazujú to aj štatistiky: Slováci boli po základných skupinách najlepším tímom v hre v oslabení. Na druhej strane sú večným problémom naše presilovky. Zatvoriť súpera v útočnej tretine je pre Slovákov stále veľký problém. Celkovo sa dá vystúpenie Slovákov v porovnaní s očakávaniami pred turnajom hodnotiť pozitívne a ukázalo sa, že naša reprezentácia má na čom stavať.

Vybrali sme najdôležitejšie a najzaujímavejšie momenty či postrehy zo zápasov Slovákov:

Moment, ktorý najviac mrzí

Najväčšie sklamanie zažili Slováci hneď v úvodnom zápase. Rodiace sa prekvapenie - výhru nad favorizovaným Českom - odvrátil gólom 10 sekúnd pred koncom český mladík Martin Nečas. Na „keby" sa nehrá, ale dva body navyše a získané sebavedomie po výhre nad Čechmi nás mohli dostať do štvrťfinále.


Najlepší zápas na turnaji

Slováci sa stali jediným tímom, ktorý rozbehnutým Švédom zobral aspoň bod za prehru po predĺžení. V tomto zápase predviedli naši hráči veľa pozitívnych vecí. Dobre bránili a takmer otočili zápas, keď doháňali dvojgólové manko.


Najkurióznejší moment

Aj tento moment sa spája so zápasom proti Švédsku. Obranca Marek Ďaloga bol jedným z našich najlepších útočníkov. Práve on svojim premeneným nájazdom zavelil k obratu. Jeho následná oslava gólu, keď sa mu do cesty priplietol rozhodca - rozosmiala celý štadión aj divákov pri televíznych obrazovkách.


Veľkú radosť z Ďalogovho gólu mal aj slovenský fanúšik, ktorý sa ocitol vo „švédskom mori". Jeho príbeh sa stal hitom na sociálnych sieťach.

Najväčší smoliar turnaja

Znie to priam neuveriteľne, no slovenský kapitán Andrej Sekera si dal tri vlastné góly. Najviac ho určite mrzel ten z predĺženia proti Švédom. Čo už, stane sa. Dúfame však, že Andrej si takto vybral smolu aspoň na päť rokov.

Najkrajší gól, ktorý nebol

O najkrajší gól Slovenska sa postaral znovuzrodený líder Ladislav Nagy v zápase proti Francúzsku. Aj keď neplatil pre ofsajd, chvíľu sme sa z neho poriadne tešili.


Najlepší výkon jednotlivca

Ladislav Nagy chytil v Dánsku druhý dych. Určite by bola veľká škoda, keby ukončil kariéru. Jeho päť asistencií v divokom zápase proti Bielorusku nepotrebuje komentár. Aj tréner Ramsay ho označil za hráča, ktorý nášmu tímu dal pečať.Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018

Už ste čítali?