Správy z vášho kraja:
25. 01. 2018 12:40 , článok bol aktualizovaný 25. 01. 2018 13:12 | MOSKVA/TASR

Prvý súper našich hokejistov zverejnil nomináciu. Rusko bude v Pjongčangu silné

Spolu až 23 hráčov z 25-člennej nominácie poskytnú dva kluby z KHL.

Ilja Kovalčuk (v strede) a členovia hokejového tímu Olympijskí športovci Ruska.
Ilja Kovalčuk (v strede) a členovia hokejového tímu Olympijskí športovci Ruska. Foto: Profimedia.sk

Tréner ruských hokejistov Oleg Znarok oznámil konečnú nomináciu na ZOH do Pjongčangu. Nechýbajú v nej Iľja Kovalčuk, Pavel Dacjuk či Sergej Mozjakin.

Zostava je zložená výlučne z hráčov Kontinentálnej hokejovej ligy, pričom veľkú prevahu majú hokejisti najlepšieho tímu sezóny SKA Petrohrad. Znarok si zo svojho klubového pôsobiska povolal do 25-členného kádra pre Pjongčang až 15 hráčov. Ďalších osem dodal druhý najlepší tím sezóny CSKA Moskva a dvojica - brankár Vasilij Košečkin a útočník Mozjakin prišla z Metallurgu Magnitogrosk.

Tím bude pod piatimi kruhmi reprezentovať pod vlajkou Olympijských športovcov Ruska. Deň pred zverejnením nominácie dostala ruská federácia správu od Medzinárodného olympijského výboru (MOV), že na hrách sa nemôže predstaviť niekoľko hráčov, ktorí sú podozriví z dopingových prehreškov.

Znarok tak nemohol nominovať päticu Anton Belov, Valerij Ničuškin, Sergej Plotnikov, Michail Naumenkov a Alexej Bereglazov. MOV ich označil ako nežiaducich v súvislosti s rozsiahlou dopingovou kauzou v krajine. Do Pjongčangu nemôže ísť ani tréner Iľja Vorobjov, ktorý je rovnako člen realizačného tímu zbornej. Bol totiž tréner Metallurgu Magnitogorsk v čase, keď vlani zistili doping jeho zverencovi Denisovi Zaripovovi.

nominácia Ruska na ZOH 2018:
brankári: Iľja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (SKA Petrohrad), Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk)
obrancovia: Vjačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Arťom Zub, Andrej Zubarev, Dinar Chafizullin (všetci SKA Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Nikita Nesterov, Alexej Marčenko (všetci CSKA Moskva)
útočníci: Pavel Dacjuk, Iľja Kovaľčuk, Nikita Gusev, Vadim Šipačov, Sergej Kalinin, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov, Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov (všetci SKA Petrohrad), Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Ivan Telegin, Kirill Kaprizov (všetci CSKA Moskva), Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018

Už ste čítali?