Správy z vášho kraja:
08. 02. 2018 14:20 | PJONGČANG/TASR

Hokejisti prvýkrát trénovali, traja však na ľade chýbali

Konrád, Haščák a Paulovič sú preťažení únavou.

Tréner Craig Ramsay na prvom tréningu v hale Kwandong v prímorskom meste Kangnung.
Tréner Craig Ramsay na prvom tréningu v hale Kwandong v prímorskom meste Kangnung. Foto: Michal Svítok/TASR
Prezident Andrej Kiska a generálny manažér hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.
Tréner Craig Ramsay na prvom tréningu v hale Kwandong v prímorskom meste Kangnung.
Reprezentačný tréner Craig Ramsay a tréner brankárov Ján Lašák.

Prvý tréning slovenských hokejistov v dejisku zimnej olympiády mal prezidentský dohľad. Nápad sa zrodil ešte v lietadle, v ktorom Andrej Kiska "priviezol" druhú skupinku, teda sedmičku hráčov a generálneho manažéra Miroslava Šatana.

Do Pjongčangu a jeho okolia sa cestujúci zo špeciálu dopravili vo štvrtok popoludní a o niekoľko hodín neskôr sa niektorí opäť stretli v hlavnej hale hokejového centra v Kangnungu.

Prezident zavítal aj na striedačku a potom všetko sledoval z tribúnovej perspektívy, istý čas aj spolu so Šatanom a ďalším prezidentom (Slovenského olympijského výberu) Antonom Siekelom.

Prezident Andrej Kiska a generálny manažér hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.
Prezident Andrej Kiska a generálny manažér hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan. Foto: Michal Svítok/TASR
 

"Pán Kiska nám prišiel zapriať všetko dobré. O výsledku sme sa ale nebavili. Bol to priateľský pozdrav," konštatoval brankár Ján Laco.

Tréning netrval ani hodinu, trochu ho skrátili pre náročné predchádzajúce fázy. Traja preťažení únavou (Branislav Konrád, Marcel Haščák a Matej Paulovič ani netrénovali).

"Je tu milé prostredie, taký príjemný zimák. Ľad je kvalitný, zázemie výborné. Niet sa na čo sťažovať," povedal Laco, ktorý si je vedomý, že aklimatizačná únava sa prejaví zrejme najviac na druhý deň.

Brankár Ján Laco.
Brankár Ján Laco. Foto: Michal Svítok/TASR
 

Preto ešte nemá jasno vo svojom voľnom programe na piatok večer: "Veľmi rád by som išiel na otvárací ceremoniál, ale záleží ako sa budem cítiť. Veľa do toho asi povie aj počasie. Predsa je to dlhšia záležitosť a človek môže v takom chlade ochorieť. V Soči pred štyrmi rokmi to bolo iné, tam bola oveľa teplejšie počasie."

Kiska po treningu dostal podpísaný dres

Prezident sa vo štvrtok, po príchode na zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu, stretol so slovenskými hokejovými reprezentantmi.

"Olympiáda je úžasný sviatok," prihovoril sa hokejistom v šatni, kam ho po tréningu pozvali. Zároveň im poprial, nech si zápasy v juhokórejskom meste užijú. "Ak necháte na ľade srdce, tak akýkoľvek výsledok bude, vždy doma dostanete jeden obrovský potlesk," doplnil.

Miroslav Šatan a Andrej Kiska s darovaným dresom.
Miroslav Šatan a Andrej Kiska s darovaným dresom. Foto: Kancelária Prezidenta SR
 

"Mnohí takmer nespali, ale pár hodín po prílete už boli na ľade," opísal Kiska tréning na svojom facebookovom profile. "Leteli sme spolu cez noc viac ako 12 hodín. Tí, čo neleteli s nami, cestovali takmer 24 hodín."

Prvá časť výpravy slovenského hokejového tímu odletela do dejiska ZOH v utorok (6.2.), druhá odcestovala s prezidentom v stredu.

Andrej Kiska a hokejista Tomáš Marcinko.
Andrej Kiska a hokejista Tomáš Marcinko. Foto: Kancelária Prezidenta SR
 

Prezident tiež v Pjongčangu navštívil Slovenský olympijský dom, ktorý sa oficiálne otvorí v piatok.

 
 

Zdroj: Kancelária Prezidenta SR

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018

Už ste čítali?